سرفیس پرو 9 ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ۰۲:۲۲:۲۳ ب.ظ

سرفیس پرو 9 ، نسل جدید سرفیس پرو

فرصتی تا رونمایی از آخرین نسل سورفیس پرو باقی نمانده و آنطور که اطلاعات این دستگاه به بیرون درز پیدا کرده‌اند، احتمال می‌رود بدون تغییر خاصی در ظاهر، اما در سخت‌افزار آن شاهد تغییرات و پیشرفت‌های عظیمی باشیم که مسیر تاریخی سرفیس پرو را عوض می‌کند؛ یعنی ورود کانفیگ پردازنده با معماری آرم ARM برای اولین بار به دسته اصلی سرفیس پرو.

البته که کانفیگ اینتل نسل 12 همچنان به حیات خود ادامه خواهد داد و احتمالا با استقبال بیشتری نیز در مقایسه با کانفیگ ARM روبرو خواهد شد. در هرحال پردازنده در نظر گرفته شده برای کانفیگ ARM احتمالا با نام Microsoft SQ3 که همان اسنپدراگون 8cx نسل سوم است شناخته خواهد شد.

بر این اساس احتمال حضور قابلیت 5G برای اولین بار در یک کامپیوتر همراه توسط سرفیس پرو ۹ بالاست. دیگر اجزاء دستگاه از نظر ظاهر و لوازم جانبی تفاوتی نخواهند کرد تا تمامی لوازم سرفیس پرو 8 با پرو 9 نیز سازگاری کامل داشته باشند.

سرفیس بوک 4 ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴:۵۷ ب.ظ

مشخصات سرفیس بوک 4 چیست؟

به یاد داشته باشید که حضور دستگاهی همچون سرفیس لپ تاپ استودیو به هیچ وجه به معنی حذف سرفیس بوک نبوده و این دو با یکدیگر تفاوت‌های اساسی و کاربردی دارند. لذا یکی از مهمترین دستگاه‌هایی که ممکن است تا چند هفته دیگر شاهد آن باشیم، نسل جدید سرفیس بوک خواهد بود که البته احتمالا با تغییرات بسیاری همراه است.

از مهمترین این تغییرات می‌توان به یک رنگ جدید مشکی اشاره کرد که سخت‌افزار قوی‌تری به نسبت کانفیگ‌های با رنگ پلاتینی داراست. همچنین انتظار می‌رود که مایکروسافت ساختار لولا سرفیس بوک را کمی تغییر داده و البته حاشیه صفحه‌نمایش را نیز نازک‌تر سازد.

در هرحال حضور پورت تاندربولت 3 از مواردی است که قطعا جزء تفاوت‌های اساسی سرفیس بوک 3 و 4 محسوب خواهد شد. نهایتا برخی منابع، خبر از حضور کانفیگ AMD برای سرفیس بوک داده‌اند که اگر صحت داشته باشد، هیچ بعید نیست که در نسل‌های 5 و 6 سرفیس بوک شاهد سه کانفیگ مختلف دارای کارت‌های گرافیک انویدیا و رادئون و البته آرک اینتل که به تازگی رونمایی شده است باشیم.

سرفیس لپ تاپ 5 ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ۰۱:۳۲:۰۲ ب.ظ

نسل جدید سرفیس لپ تاپ، سرفیس لپ تاپ 5

به عنوان یکی از دستگاه‌های دوستداشتنی خانواده سرفیس، حضور مداوم سرفیس لپ‌تاپ جدید با پردازنده‌های نسل جدیدتر تبدیل به یکی از الزامات شرکت مایکروسافت شده است. بنابراین انتظار می‌رود که در هفته‌های آینده شاهد نسل پنجم سورفیس لپتاپ باشیم. به طوریکه از نسل 12 چیپست اینتل و البته در کنار آن، کانفیگ دیگری با چیپست جدید شرکت AMD رایزن را شاهد خواهیم بود.

احتمال می‌رود از نظر ظاهری، شاهد نرم شدن گوشه‌های نمایشگر به شکل دایره‌ای باشیم همانگونه که پیش‌تر در رابطه با سرفیس لپ تاپ گو چنین موردی را تجربه کرده‌ایم. همچنین بعید نیست که ساز و کار جدیدی در بدنه سرفیس لپ‌تاپ کار گذاشته شود که بتواند قلم اسلیم پن سرفیس را نیز شارژ کند.

البته برخی منابع خبر از آن داده‌اند که مایکروسافت در حال کار بر روی یک لپ‌تاپ گیمینگ است و این احتمال را نباید کنار گذاشت که اصلاً شاهد یک خانواده جدید متصل به سرفیس لپ تاپ باشیم.

سرفیس استودیو 3 ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ۰۲:۱۳:۴۹ ب.ظ

سرفیس استودیو 3 ، نسل جدید سرفیس استودیو

سالها از آخرین باری که مایکروسافت یک سرفیس استودیو جدید را معرفی کرد می‌گذرد و حالا گویا صبر کاربران نیز به پایان رسیده و مایکروسافت قصد پاسخگویی به این نیاز را دارد.

بنابراین به احتمال بسیار بالا در هفته‌های آینده شاهد رونمایی از نسل سوم سورفیس استدیو خواهیم بود. اطلاعات درز پیدا کرده حاکی از آن است که ماوس و کیبورد و حتی قلم جدیدی برای این دستگاه ساخته شده‌اند تا مخصوصا در زمینه حروف چاپ شده روی کیبورد، هم‌خوانی با ویندوز 11 داشته باشند.

قلم اما شاید جالب‌ترین نکته دستگاه باشد به طوریکه احتمالا با قلمی که از نظر ظاهری شبیه به قلم سرفیس پرو 4 است مواجه خواهیم شد که خوشبختانه گیره نگه‌دارنده نیز به آن بازخواهد گشت.

همچنین از ظاهری نیز ممکن است سرفیس استودیو طراحی با خطوط نرم‌تری را در بدنه خود داشته باشد. از نظر سخت‌افزاری اما تاکنون هیچ اطلاعات موثقی در دسترس نیست.