<< قبلی   1   2   3   4   5   6   7   8   بعدی >>

پس از شکایات مختلف نحوه آپدیت شدن ویندوز 10 بهبود پیدا می کند. ۲ شهريور ۱۳۹۵ ۰۴:۴۳:۳۷ ب.ظ

پس از شکایات مختلف نحوه آپدیت شدن ویندوز 10 بهبود پیدا می کند.

مایکروسافت به علت به روزرسانی اجباری که برای کامپیوتر کاربر در نظر گرفته بود. به پرداخت 10 هزار دلار جریمه محکوم شد.

مایکروسافت این روند را در ماه فوریه آغاز کرد و حالا خبر می دهد که بیش از 300 میلیون دستگاه مختلف از این سیستم عامل در سراسر جهان بر خوردار هستند. تا چند ماه پیش مشخص بود که مایکروسافت چگونه کاربران را تشویق به استفاده از ویندوز 10 می کند. اما اخیرا این شرکت رویکرد منسجم تری در پیش گرفته بود تا اگر یک کاربر احیانا متوجه این بروزرسانی نشده ویندوز را به هر حال خودش آپدیت می کند.

در این میان امروز (تری میسون ) مسیول توسع ویندوز مایکروسافت می گوید: از زمانی که تجربه پروسه بروزرسانی را تغییر داده بودیم. متوجه شدیم که بر خورد کاربران آن را گیج کننده می دانند. در نتیجه تلاش داشتیم تا بازخورد آنها را در کار خود منعکس کنیم. بر همین اساس در هفته جاری تجربه به روزرسانی ویندوز و هشدار مرتبط با ان را آپدیت می کنیم. از حالا به بعد کار بر سه کلید اصلی و واضح در برابر خود خواهد داشت که شامل آپدیت در لحظه انتخاب زمانی دیگر برای آپدیت و یا رد کردن پیشنهاد آپدیت رایگان می شوند.

همانگونه که پیشتر نیز ذکر شده مایکروسافت می خواهد پس از دو الی سه سال از عرضه ابتدایی ویندوز 10 تعداد دستگاه هایی که آن را اجرا می کنند به یک میلیارد دلار برسد.

کاربران ویندوز 8 و 7 یک ماه دیگر فرصت دارند تا به شکل رایگان ویندوز 10 را دریافت نمایند و از 30 جولای انتظار می رود که شرکت مذکور هزینه 119 دلار را برای این نسخه از سیستم عامل ویندوز در یافت کنند.

قلم سرفیس ۱ شهريور ۱۳۹۵ ۰۳:۵۹:۴۱ ب.ظ

یادداشت برداری  و نقاشی و علامت تا اسناد با استفاده از قلم سرفیس است که با سرفیس پرو 4 همراه است. یادداشت سریع در onenote با کلیک بر روی دکمه بالا. همچنین اگر دو بار کلیک کنید می توانید صفحه نمایش onenoteرا ذخیره کنید و یا با نگه داشتن چند ثانیه (یک یا دو ثانیه) می توانید کورتانا (رانمای صوتی سرفیس) را باز کنید. در حالی که نوک قلم در نزدیکی صفحه نمایش است شما می توانید صفحه را لمس کنید. با دکمه بالای قلم نیز نوشته خود را پاک کنید همچنین یک دکمه در نزدیکی نوک اجازه می دهد تا با گرفتن آن دکمه هیچ گونه تغییری در نوشته شما اعمال نمی شود.

محافظت از سرفیس با آپدیت برای بهبود ویندوز و نرم افزار های امنیتی و قابل اطمینان مایکروسافت شروع به روزرسانی می کند. به روزرسانی به بهبود و ثبات عملکرد دستگاه هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ نرم افزاری کمک می کند.

 

نگاهی به تغییراتی که در نسخه آینده برنامه health رخ می دهد. ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۳۹:۴۰ ب.ظ

نگاهی به تغییراتی که در نسخه آینده برنامه health   رخ می دهد.

برنامه health  مایکروسافت که برای کنترل فعالیت های کاربران طراحی شده است به زودی به روزرسانی را دریافت می کند.که بهبودهایی را در بخش رابط کاربری ایجاد می کند.

مایکروسافت اخیرا بر روی پروسه طراحی و آزمایش رابط کار بری جدید برنامه سلامتی خود برای تلفن های همراه و رایانه های شخصی در حال کار است. حال نکته قابل توجه در این بروز رسانی این است. که مایکروسافت سعی داشته رابط کاربری را در این نسخه بیش از پیش سنتی تر و ساده تر طراحی کند.

در به روزرسانی جدید قرار است برای بهبود تجربه کاری ویژگی هایی به این برنامه اضافه شود و همچنین تغییراتی در رابط کاربری ایجاد شود. این بروزرسانی که به زودی برای کاربران منتشر خواهد شد.

علاوه بر رابط کاربری جدید  بخش هایی نیز به این برنامه اضافه می کند. از بخش های اضافه شده می توان به بخش social,home,profile  اشاره کرد که برای دسترسی آسان تر در پایین صفحه اضافه شده اند.

همچنین رابط کابری جدید این برنامه بهبودهایی را نیز بر روی رایانه های شخصی به خود دیده است. اگر چه تغییرات در این نسخه کمی خشن و خام است ولی انتظار می رود تا این مشکلات در نسخه نهایی که برای کار بران ارائه می شود رفع گردند.

لازم به ذکر است که مایکروسافت در حال حاضر بر روی ویژگی تازه ای کار می کند. که insight  نام دارد. این ویژگی کاربران مایکروسافت بند را توانا می سازد تا اطلاعات مهم در باره فعالیتشان را بر روی مچ دریافت کنند و دیگر نیاز به این نباشد تا از تلفن همراه استفاده کنند همچنین اطلاعات ارائه شده توسط این ویژگی برای هر شخص می تواند متفاوت باشد.

همچنین با عرضه این به روزرسانی فریمور دستگاه مایکروسافت بند هم به روزرسانی می شود.

آشنایی با ساختار سرفیس قسمت 3 ۶ تير ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹:۳۴ ق.ظ

نصب کیبورد دستگاه (type cover)

اگر شما کیبورد سرفیس پرو 4 دارید (جداگانه باید خریداری شود) آن را در زیر قسمت دستگاه قرار داده که به صورت آهنربا جذب شود. سپس پایه را باز کرده (kick stand) و دستگاه شما آماده استفاده می شود.

روشن و شارژ کردن:

سرفیس پرو 4 ، دو ساعت طول می کشد که باطری دستگاه شارژ شود و چهار ساعت زمان می برد شارژ دستگاه به طور کامل تخلیه شود. همچنین شما می توانید برای فعالیت فشرده مثلا استفاده از بازی و یا دیدن ویدئو از آن استفاده کنید. همچنین شما می توانید که در حال بازی و یا دیدن ویدیو آن را شارژ کنید.

شما می توانید با استفاده از پورت USB که بر روی سرفیس پرو 4 قرار دارد. بقیه دستگاه های خود اعم از گوشی و یا غیره را شارژ کنید. پورت USB  هم برای شارژ دستگاه های دیگر است هم برای برای انتقال داده ها  استفاده می شود. اگر شما می خواهید از یک دستگاهی که دارای پورت USB است استفاده کنید باید دستگاه که دارای پورت USB  است به سرفیس خود متصل کنید.

روش چک کردن باطری دستگاه سرفیس پرو 4 :

شما می توانید برای چک کردن میزان شارژ باطری دستگاه از نمایش باطری روی قفل صفحه یا محیط ویندوز استفاده کنید.

قفل صفحه:

زمانی که شما سرفیس را روشن می کنید گزارش نمایش دهنده باری دستگاه را در گوشه سمت راست ان می توانید مشا هده کنید.

نوار وظیفه دسکتاپ: نمایشگر باطری در سمت راست نوار وظیفه دستگاه شما قرار دارد .می توانید باطری را انتخاب کرده و اطلاعاتی در مورد میزان شارژ باطری دستگاه مشا هده کرده و همچنین می توانید درصد شارژ باطری خود را در ان قسمت ملاحظه فرمایید.

لمس صفحه نمایش، کیبورد، قلم و ماوس دستگاه:

با سرفیس پرو 4 به راحتی می توانید از صفحه نمایش و کیبورد و قلم و ماوس دستگاه استفاده کنید.

لمس صفحه نمایش:

انگشتان شما می توا ند به راحتی صفحه نمایش را لمس کند. همانند لمس کردن گوشی های هوشمند شما برای مثال: شما می توانید انگشتان خود را در سرتاسر صفحه نمایش بکشید همچنین می توانید بر روی صفحه نمایش تایپ کنید.

صفحه کلید و تاچ پد:

نوع کیبورد سرفیس پرو 4 که به صورت جدا گانه خریداری می شود به گونه ای است که زمانی که شما می خواهید بر روی دستگاه خود تایپ کنید از این کیبورد استفاده کنید و همچنین این کیبورد حکم پوششی برای صفحه نمایش شما را دارد. همچنین زمان قرار گرفتن کیبورد بر روی صفحه نمایش باعث می شود که صفحه نمایش دستگاه در حالت خواب قرار گیرد.

آشنایی با ساختار سرفیس قسمت 1 ۶ تير ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳:۱۷ ق.ظ

دکمه روشن و خاموش:

وقتی که دکمه روشن خاموش را فشار می دهید سرفیس پرو 4 روشن می شود. همچنین شما می توانید از دکمه خاموش روشن برای sleep  استفاده کنید.

صفحه نمایش لمسی   (touch screen)

از صفحه 12.3 اینچی با نسبت ابعاد تصویری 3:2 و همچنین با کیفیت full HD pluse و نگاه کردن فیلم و استفاده از مرورگرها و همچنین از اپلیکیشن های مورد علاقه استفاده کنید و لذت ببرید.

پردازنده های جدید لمسی G5   تا دو برابر دقت لمس سرفیس 3 و به شما اجازه استفاده از انگشتان دست خود را برای انتخاب آیتم ها زوم و حرکت همه چیز در اطراف را فراهم می کند.

قلم سرفیس (surface pen)

از تجربه نوشتن طبیعی با یک قلم طبیعی که مثل قلم واقعی است، لذت ببرید. از نوک قلم برای راه اندازی کورتانا  (راهنمای صوتی ویندوز) در ویندوز استفاده کنید و یا one note را باز کنید و به سرعت شروع به نوشتن یادداشت و کشیدن تصویر کنید.

Kikstand (پایه پشت)

مدلی از پایه به راحتی روی میز کار خود یا بر روی نیمکت در حال ارائه دادن مطالب استفاده کنید.

Wifi and blutooth (وای فای و بلوتوث)

سرفیس پرو 4 پشتیبانی  از پروتکل های استاندارد مثل سیستم اتصال اینترنت بیسیم و بلوتوث نسخه 4 و استفاده از دستگاه های بلوتوث مثل ماوس، پرینتر و هدست را دارد.

دوربین ها(cameras):

سرفیس پرو 4 دو دوربین برای گرفتن عکس و فیلم برداری دارد. یک 8 مگاپیکسلی در پشت دستگاه و یک 5 مگاپیکسلی با کیفیت بالا در جلوی دستگاه هر دو دوربین ضبط ویدیو را با کیفیت 1080 p  و همچنین با نسبت ابعادی 16:9 انجام می دهند. همچنین هر دو دوربین دارای فلش در سمت راست خود می باشند.

همچنین سرفیس پرو 4 یک اینفرارد برای تشخیص چهره دارد شما می توانید بدون تایپ پسورد و از طریق این سیستم وارد دستگاه خود شوید.

Microphone (میکروفن):

همچنین سرفیس پرو 4 دو میکروفن دارد که یکی در پشت و دیگری در جلوی دستگاه قرار دارد. از میکروفن جلو برای مکالمه و ضبط می توانید استفاده کنید. همچنین برای بهینه تر شدن میکروفن در نرم افزار اسکایپ و کورتانا (راهنمای صوتی ویندوز) صدای مزاحم یا (noise) تا حد ممکن حذف شده است.

بلندگو(speaker stereo)

بلندگوهای استریو در قسمت جلو دستگاه قرار دارند و تجربه پخش موسیقی و فیلم را به صورت همه جانبه در اختیار شما می گذارد.

اپلیکیشن health مایکروسافت با چند بهبود و ویژگی جدید آپدیت شد. ۶ تير ۱۳۹۵ ۱۰:۵۱:۵۰ ق.ظ

اپلیکیشن health  در گوشی ها و تبلت های ویندوزی مراقب فعالیت های روزانه و کالری های سوزانده شده و نشده کاربران است. با استفاده از این اپلیکیشن به تنهایی یا در کنار یک مایکروسافت بند می توانید همه فعالیت های خود در طول روز را پایش کنید و از سلامت فیزیکی و جسمی خود اطمینان حاصل کنید.

این اپلیکیشن با قابلیت ها و بهبودهای جدید آپدیت شد.

این آپدیت با بهبود ویژگی های جدید مانند نمایش تعداد قدم ها و کالری های سوزانده شده و میزان باطری مایکروسافت بند در کاهش زنده اپلیکیشن همراه بوده است. همچنین پشتیبانی از قابلیت pause  مایکروسافت بند برای مواقعی که می خواهید استراحت کنید هم به اپلیکیشن اضافه شده همچنین اعلانیه فواصل هم بهبود داشته و حالت مسابقه گلف بهتر شده است.

کاشی زنده :

با چسباندن کاشی زنده اپلیکیشن به صفحه استارت در آن واحد از تعداد قدم های خود و کالری هایی که سوزانده اید در کنار میزان باطری باقی مانده از مایکروسافت بند خود آگاه شوید.

Auto pause:

هنگامی که در حین یک برنامه دوندگی یا دوچرخه سواری برای لحظاتی حرکت خود را متوقف می کنید تا استراحت کنید اپلیکیشن به صورت خود کار فعالیت  ها را pause می کند. سپس هنگامی که دوباره به فعالیت بر می گردید ارقام از همان جایی که بودند resume می شوند.

اعلانیه فواصل در یک برنامه مدرن:

وقتی یک مسیر و فاصله مشخص برای برنامه تمرینی خود تعیین می کنید، اپلیکیشن شما را هنگام رسیدن به آن فاصله و هدف آگاه می سازد.

حرفه ای گلف بازی کنید.

هنگامی که در ادامه یا وسط یک برنامه تمرینی هوس یک راند بازی گلف می کنید حالت مسابقه را انتخاب تا قدم هایتان در طول این بازی گلف به حساب نیایند.

با هدست هولو لنز مایکرو سافت چگونه خواهید دید. ۶ تير ۱۳۹۵ ۱۰:۴۰:۲۳ ق.ظ

یکی از معرفی شدگان ویپه مایکروسافت هدست  HOLO LENSبا قابلیت نمایش عکس های سه بعدی در دنیای واقعی است. مایکروسافت این محصول را با شعار پیشرفته ترین کا مپیوتر هولوگرافیک که دنیا تا به حال به خود ندیده است معرفی کرد. در حقیقت هولولنز یک کامپیوتر مجهز به واحد پردازنده کامپیوتری واحد پردازنده گرافیکی و یک پردازنده مخصوص هولوگرافیکی است. توسعه دهندگان می توانند با بهره گیری از اپلیکیشن هولو استودیو اقدام به ساخت برنامه هایی در محیط هولو گرافیک کنند. در حاشیه رویداد معرفی ویدئوها و نمونه های متفاوتی از کاربرد های این هدست در دنیای واقعی به نمایش گذاشته شدند. با استفاده از فناوری جدید مایکروسافت مرز مابین واقعیت و دنیای مجازی برداشته خواهد شد و به گفته ردموندی ها هولولنز پس از انتشار نسخه نهایی ویندوز به بازار راه پیدا کرد.

 

مایکروسافت با 26.2 میلیارد دلار لینکداین را تصاحب کرد. ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۲۸:۲۲ ب.ظ

مایکروسافت با 26.2 میلیارد دلار لینکداین را تصاحب کرد.

مایکروسافت در اتفاقی غیره منتظره شبکه اجتماعی لینکداین را با قیمت 26.2 میلیارد دلار به تصاحب خود در آورد. مایکرو سافت این معامله را کاملا به صورت نقد انجام می دهد. تا یک غول شبکه کسب وکار را به تصاحب خود در آورده باشد.مایکروسافت امروز در اتفاقی غیر منتظره شبکه اجتماعی لینکداین این را که هر سهم آن هم اکنون 196 دلار می ارزد به تصاحب خود درآورد.

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت گفته لینکداین همچنان برند و استقلال و حتی جف وینز مدیر عامل خود را نیز حفظ خواهد کرد. نادلا در ادامه صحبت های خود گفت: تیم لینکداین کسب و کار را فوق العاده رشد دادهاند. مایکروسافت برنامه دارد تا تصاحب خود را تا اواخر امسال رسمیت ببخشد. و این معامله اکنون بین هر دو هئیت مدیره شرکت ها به تایید رسیده است.

این خرید را می توان اولین و بزرگترین  خرید نادلا از زمان مدیر عاملی مایکروسافت در دو سال قبل دانست. به گفته نادلا مایکروسافت ترکیبی از حر فه ای ترین رهبران ابری جهان  با حرفه ای ترین شبکه جهان را انتخاب کرده است.

این خرید را می توان هم از نظر ارزش خرید و هم از لحاظ کمپانی خریداری شده بسیار بزرگ دانست. بیشتر از 433 میلیون فرد به صورت جهانی از لینکداین استفاده می کنند. تا با کمک آن شغل پیدا کنند. یا با افراد هم تیمی یا هم دوره ای خود ارتباط برقرار کنند همچنین بسیاری از کاربران لینکداین از سرویس پولی این وب سایت برای برخورداری از امکانات بیشتر این سرویس را خریداری می کنند.

گسترش خانواده سرفیس دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ۱۱:۳۶:۴۸ ق.ظ

خانواده سرفیس متشکل از دو مدل اصلی بود:

1- مدل اول که با ویندوز RT عرضه شد وهدفش قسمتی از بازار بود که مصرف کننده هایی که بودجه عامل تایین کننده در خریدشان بود را پوشش دهد این مدل از RAM 2 GB هارد 32 و 64 گیگابایتی

با صفحه 10.8 اینچی با رزولیشن HD  بود.

2- مدل بعدی که هدف اصلی تولید بود مدلی قدرتمند با امکانات یک رایانه قوی که توان انجام هر نوع عملیاتی را داشته باشد مایکروسافت نام این مدل را سرفیس پرو (surface pro) نهاد.

در نسل اول از سی پی یو core i5  استفاده کرد با حداقل RAM 4 گیگابایت رم، هارد تا ظرفیت 128 گیگابایت SSD  و صفحه نمایش FULL HD.

بعد از استقبال گسترده بازار در نسل های بعدی سرفیس پرو 2 پا را فراتر گذاشت.RAM  را تا 8 گیگابایت و هارد را تا 512 گیگابایت افزایش داد.

مایکروسافت در سپتامبر 2014 دوباره سرفیس را متحول کرد این بار سرفیس پرو 3 را معرفی کرد

این محصول بی شک در آن زمان قدرتمند ترین و سبک ترین  رایانه ای بود که با سیستم عامل ویندئوز

کار می کرد به جرات می توان گفت در زمان نگارش این مطالب هنوز به غیر از مدل بعدی مایکروسافت این قدرت و کیفیت در انحصار مایکروسافت هست .

در این نسل توان نگهداری باطری به 9 ساعت افزایش یافت از صفحه نمایش 12.1 اینچی با کیفیت FULL HD PLUS  استفاده شد مدل Core i7   نیز اضافه شد همه این مجموعه فقط 790 گرم وزن داشت

البته از آنجا که سرفیس برای تمام سطوح بازار محصول تولید می کند مدل سرفیس 3(surface 3)

را جایگزین  مدل surface RT  کرد که توان و امکانات قویتری نسبت به مدل قبلی دارد

در اکتبر سال 2015 مایکروسافت مدل surface pro4  و surface Book  را معرفی کرد.

مایکروسافت با تولید این محصول منحصر به فرد طی این مدت کوتاه توانسته بیش از 20 درصد از سهم فروش تبلت ها را بگیرد و این دو برابر پیش بینی مایکروسافت بوده است.

  << قبلی   1   2   3   4   5   6   7   8   بعدی >>