1   2   3   4   5   6   7   8   بعدی >>

کدام قلم را برای سرفیس پرو بگیریم؟ ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ۰۴:۴۹:۳۷ ب.ظ

برای اولین بار دستگاهی با نام Pro را از محصولات Surface شاهد هستیم که در داخل جعبه خود، قلم را شامل نمی‌شود. این امر نیز به علت پیشرفت خارق العاده قلم از نظر تکونولوژی استفاده شده در آن است.

همانطور که بر همگان آشکار است، شرکت Wacom برترین و شناخته شده‌ترین نام برای قلم‌های دیجیتال حرفه‌ای است که بر روی کامپیوتر استفاده می‌شوند (قلم‌های اسباب بازی مانند Galaxy Note را در این رابطه کنار می‌گذاریم). بنابراین Microsoft نیز در Surface Pro 1 و Surface Pro 2 تصمیم گرفت تا با همکاری Wacom قلمی طراحی کرده و در کنار دستگاه عرضه کند. این اتفاق باعث شد تا در همان ابتدا شاهد قلم‌های پیشرفته‌ای باشیم، درحالیکه Microsoft تجربه ساخت قلم را نداشته است.

 

 

اما این برای Microsoft کافی نبود. چراکه نیاز داشت استاندارد جداگانه‌ای را برای قلم ایجاد کند تا بتواند به صورت سراسری برای بازه بزرگی از دستگاه‌ها، آنرا استفاده کند. همانطور که در حال حاضر، یک قلم سراسری از Surface Studio تا Surface 3 را داریم که برای تعداد زیادی از دستگاه‌ها قابل استفاده هستند.

 

بدین منظور Microsoft در Surface Pro 3، از قلمی تحت عنوان Surface Pen رونمایی کرد. قلمی که هم از نظر ظاهری و هم از نظر ذاتی، با قلم Surface Pro 2 کاملا متفاوت بود. از نوک تا دکمه پشتی، نوع بدنه و طریقه برق رسانی، همگی تغییر کردند و تا به امروز در Surface Pro 2017 نیز ثابت مانده‌اند. به طوریکه قلم Pro 3 بر روی Pro 2017 و بلعکس کار می‌کنند. با توجه به موارد مذکور، می‌توان گفت که قلم Surface Pro 3 یکی از برترین قلم‌های دیجیتال بر روی کامپیوتر می‌باشد.

 

 

تنها چیزی که از قلم Pro 3 تا Pro 2017 تغییر کرد است، اعداد بر روی کاغذ به منظور رقابت با دیگر قلم‌هاست. مهمترین رقیب آن نیز قلم Apple Pencil که با گوشی iPad Pro عرضه می‌شود، به حساب می‌آید. پس از Surface Pro 4، شرکت Apple اقدام به تقلید مسخره از روی آن کرده و یک گوشی تلفن همراه 13 اینچ به نام iPad Pro را روانه بازار کرد. گوشی که به همراه قلم و کیبورد عرضه شد.

 

 

اما برخلاف ذات گوشی iPad Pro و دیگر تقلیدهای نافرجام آن، قلم Apple Pencil که همانند Surface Pen سراسری هم نیست و تنها بر روی همان گوشی iPad Pro کار می‌کند، قلم بسیار خوبیست. این عامل نیز باعث شد تا Microsoft تنها به‌خاطر نگاه‌های جامعه جهانی، قلم‌های خود را حتی پیشرفته‌تر کرده و جایی برای مقایسه باقی نگذارد.

 

 

همین کش‌مکش‌ها و رقابت‌های فضای تکنولوژی درباره Surface Pen و Apple Pencil، باعث شد تا اذهان عمومی تصور کنند که Surface Pen در Pro 3 و یا Pro 4 دارای مشکلاتی بوده و Microsoft در Pro 2017، آن مشکلات را حل کرده است؛ یک تصور کاملا اشتباه. بنابراین بسیاری ترجیح می‌دهند که یا قلم گران قیمت Pro 2017 را برای دستگاه خود تهیه کنند، یا اصلا سراغ قلم‌های به صرفه‌تر از نظر اقتصادی Pro 4 و Pro 3 نروند؛ یک تصمیم بسیار اشتباه.

درحالیکه قیمت قلم Pro 2017 بیش از دو برابر قیمت قلم Pro 4 می‌باشد.

 

 

قلم Surface Pro 4

 

تجربه ما در 5 سال استفاده از دستگاه‌های Surface، نشان می‌دهد که قلم Pro 4 و Pro 3، از برترین قلم‌های دیجیتال بوده که در طراحی و یادداشت برداری، بی‌نقص عمل کرده و به مدت زمان زیادی ابزار طراحان شرکت Adobe بوده‌اند (طی ویدئو رسمی منتشر شده از طرف Adobe).

 

 

بهترین کاری که شما به عنوان خریدار Surface Pro می‌توانید انجام دهید، امتحان نمودن قلم‌های فوق است. خودتان در عمل تجربه کنید که قلم فوق العاده Pro 4، چگونه در طراحی و جزوه نویسی می‌تواند به شما یاری کند. همانطور که ما موارد مذکور را طی دوران عرضه Surface Pro 4، تجربه کرده‌ایم.

 

 

 

 

اما به برتری‌های قلم جدید Surface Pro 2017 می‌پردازیم.

همانطور که ذکر شد، صرفا به علت رقابت در عرصه جهانی تکنولوژی، عدد تأخیر دیجیتالی آن از 45 میلی ثانیه که در Pro 4 بود، به 21 میلی ثانیه ارتقأ یافته است. اعدادی که شما به سختی خواهید توانست با چشم غیرمسلح آنها را تشخیص دهید؛ به طوریکه عدد 21 میلی ثانیه تأخیر، به معنای وجود سریع‌ترین قلم دیجیتالی دنیا بر روی یک کامپیوتر است.

 

 

قلم Pro 4 توانایی تشخیص عدد فوق العاده 1024 درجه فشار بر روی نوک خود را دارا بود که این عدد در قلم جدید، به 4096 درجه فشار ارتقأ یافته است. تمیز دادن اعداد فوق، حتی از مورد قبل نیز برای چشمان غیرمسلح دشوارتر است. به طوریکه به آسانی ممکن است اگر تنها با پشتوانه چنین تفاوتی برای خرید اقدام کنید، قلم Pro 4 را به جای قلم Pro 2017 به شما معرفی کنند، زیرا اصلا قادر نخواهید بود تا تفاوت را تشخیص دهید.

اگرچه ذکر کردیم که ارتقأ اعداد فوق، صرفا به علت رقابت، نیاز بوده‌اند.

 

 

و اما مهمترین و تأثیرگذارترین تفاوت قلم Pro 2017 با قلم Pro 4.

پیش از این و در Surface Pro 4، تنها بهانه برای مقایسه Surface Pen با Apple Pencil، در توانایی تشخیص زاویه در Apple Pencil بود. حالا قلم Surface Pro 2017 نیز توانایی تشخیص زاویه اعمالی بر روی نوک خود را داراست تا دیگر هیچ حرفی برای مقایسه باقی نماند.

شاید بتوان گفت که در عمل، این تنها تفاوت کاربردی قلم Pro 2017 با قلم Pro 4 می‌باشد. تفاوتی که به هیچ وجه برای کاربرانی که انتظار طراحی بسیار پیشرفته از دستگاه خود ندارند، حتی به چشم هم نخواهد آمد.

اما اگر یک گرافیست حرفه‌ای هستید و شغل شما طراحی است، احتمالا در برخی موارد نیاز خواهید داشت به قلم خود زاویه دهید تا شکل کشیده شده تغییر پیدا کند. در غیر اینصورت، قلم Pro 4 برای طراحی فوق العاده است و پیشنهاد شده از طرف شرکت Adobe.

 

 

همانطور که ذکر شد، قیمت قلم Surface Pro 2017، به صورت فضایی بیش از دو برابر قلم Surface Pro 4 می‌باشد. این درحالیست که یک ویژگی بسیار کاربردی از آن حذف شده است. هر دو قلم به صورت آهنربایی به لبه سمت چپ دستگاه آویزان می‌شوند؛ اما این اتصال اصلا پایدار نیست و در چنین حالتی قلم به راحتی سقوط خواهد کرد. که در صورت این اتفاق نیز اجزای آن از نوک تا برد الکترونیکی داخل قلم آسیب خواهند دید.

حتی پیش از آهنربایی شدن قلم در Pro 3، قسمتی از کیبورد به حالت یک نوار دقیقا متناسب با گیره قلم طراحی شده بود. یعنی یک قسمت خاص بر روی کیبورد که تنها یک کاربرد را داشت؛ نگه داری قلم. به طوریکه می‌توان توسط گیره قلم، آنرا در قسمت نواری مذکور ثابت ساخت.

این اتصال تنها در یک حالت از بین خواهد رفت؛ نابودی کیبورد!

 

 

متأسفانه نکته بد در اینجاست که گیره نگه دارنده‌ای که از نسل اول Surface Pro تا Pro 4 وجود داشت، در قلم جدید به صورت ناخردمندانه‌ای حذف شده است. بنابراین هرلحظه امکان سقوط و یا مفقود شدن قلم جدید وجود دارد.

 

 

امیدواریم که در امر انتخاب قلم مناسب برای Surface Pro 2017 خود، راهنمایی‌های مناسب را ارائه داده باشیم تا شما به علت قیمت تمام شده بسیار بالای قلم Surface Pro 2017، خود را از خریداری قلم کاربردی Pro 4 محروم نکنید.

در پایان به شما پیشنهاد می‌کنیم تا از مطالب "کاربردهای قلم سرفیس" و "یادداشت برداری با سرفیس" دیدن نمائید:

 

 

>  کاربردهای قلم دستگاه‌های سرفیس در قالب Windows Ink

 

>  ترفندها: سیستم یادداشت برداری گسترده وان نوت OneNote در دستگاه‌های سرفیس

 

 

 

 

 

منبع: سرفیس نیوز

surfacenews.ir

Microsoft در قله رضایت ۸ شهريور ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴:۱۱ ب.ظ

پس از جنجال‌های یکی از خبرگذاری‌هایی که به صورت پنهانی با شرکت Apple در ارتباط است، مرجع رسمی و معتبر J.D. Power، اقدام به نشر اطلاعات خود نمود.

 

 

مرجع J.D. Power بر اساس استانداردهای جهانی CASRO از سال 1968 میلادی تاکنون اقدام به جمع آوری اطلاعات مربوط به سطح رضایت مشتریان می‌کند. درواقع می‌توان گفت که J.D. Power میزان دقیقی برای بنیاد Insights که وظیفه بین المللی رساندن صدای مشتری به سازندگان را داراست، به حساب می‌آید. J.D. Power در زمینه‌های مختلفی همچون خودرو سازی، وسایل الکترونیکی، املاک و... فعالیت کرده و همواره باعث دفاع مشتریان دربرابر سازندگان بوده است.

در تاریخ 6 آوریل 2017، مرجع J.D. Power تصمیم گرفت تا سطح میزان رضایت تجربه‌کنندگان تبلت‌های برندهای مختلف طی 6 سال تحقیق را در کنار یکدیگر گذاشته و نتیجه آنرا منتشر کند.

بر اساس این اطلاعات همانطور که اکثر دارندگان دستگاه‌های Surface، خود را پیشتازان عرصه تکنولوژی و آینده لپ‌تاپ‌ها می‌دانند، رضایتی که از دستگاه خود دارند نیز بالاتر از دیگر برندها می‌باشد.

به طوریکه بر اساس آمار از بین استفاده کنندگان تمامی تبلت‌ها، دارندگان تبلت‌های Microsoft افرادی بودند که بیشترین تأثیر این دستگاه‌ها در شغل خود را خبر داده‌اند. زیرا استفاده از یک کامیپوتر و ویژگی‌های نرم افزاری که بالاتر از ویژگی‌های برنامه‌های کاربردی یک گوشی تلفن همراه با صفحه نمایش بزرگ می‌باشند، مطمئنا تأثیر بیشتری در کمک به جلو بردن اعمال شغلی افراد را داراست.

همچنین دارندگان تبلت‌های Microsoft بسیار بیشتر از دیگر برندها، از محصولات جانبی همانند کیبورد، ماوس و قلم که در کنار دستگاه به صورت جداگانه عرضه می‌شوند استقبال کرده‌اند. بر اساس آمار بدست آمده، درحالیکه 51 درصد از استفاده کنندگان تبلت‌های Microsoft رضایت خود از دارا بودن وسایل جانبی همانند کیبورد که جداگانه عرضه می‌شود را اعلام کرده‌اند، تنها 14 درصد از دارندگان تبلت‌های Apple iPad Pro، از داشتن کیبورد رضایت داشته‌اند و آنرا "مسخره" خطاب نموده‌اند. این عدد برای ماوس 27% در برابر %6 و برای قلم %48 در برابر %27 هستند.

مجموع تمام این آمارها در کنار بسیاری از عوامل دیگر، یک نمودار جامع را نتیجه داده است که J.D. Power آنرا به صورت رسمی منتشر کرده است.

بر اساس این نمودار، شرکت‌های LG، Amazon، Acer و Asus حد رضایتی پایین‌تر از میانگین را دارا هستند و تبلت‌های شرکت Microsoft نیز بیشترین حد رضایت مشتریان با عدد 855 از 1000 را به خود اختصاص داده‌اند؛ بالاتر از Apple و Samsung:

 

 

 

 

 

منبع: surfacenews.ir

اجرای بازی با سرفیس پرو جدید 2017 ۸ شهريور ۱۳۹۶ ۰۵:۴۳:۲۵ ب.ظ

 

 

 

یکی از مهمترین موانعی که بر سر خریداران دستگاه‌های Surface وجود دارد، عدم اعتماد عامه مبنی بر امکان اجرای بازی‌های رایج بر روی این تبلت است.

ما در سرفیس نیوز ضعیف‌ترین مدل Surface Pro New 2017 که دارای پردازنده Intel Core m3 و 4GB حافظه RAM می‌باشد را در عمل امتحان می‌کنیم تا مشخص شود که آیا امکان اجرای بازی‌های رایج بر روی این دستگاه‌ها وجود دارد یا خیر.

 

 

 

منبع: surfacenews.ir

بررسی تبلت ویندوزی ارزان hp Pro Tablet 608 ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۵۰:۳۶ ب.ظ

چرا تبلت‌های ویندوزی انقدر گران هستند؟

 

این سؤال و یا در بیان بهتر، دلیلی برای عدم خریداری تبلت‌های دارای Windows است.

بگذارید از تعریف تبلت شروع کنیم.

 

آیا تبلت به معنای یک گوشی با صفحه نمایش بزرگ است؟

 

با چنین پرسشی، احتمالا حالا کمی کنجکاو شده‌اید.

از نظر ما، هر دستگاهی به نسبت اندازه صفحه نمایش خود، باید دارای سیستم عامل مخصوص به خود باشد. به همین علت نیز ما معتقدیم سیستم عاملی که برای صفحه نمایش‌های گوشی تلفن همراه در اندازه 5 اینچ طراحی شده است، نخواهد توانست تا تمام کارایی‌های یک دستگاه 10 اینچی و یا حتی بزرگ‌تر را پوشش بدهد.

بنابراین، Microsoft در سال 2012 تصمیم گرفت تا سیستم عاملی را نه برای کامپیوترهای رومیزی و نه برای گوشی‌های تلفن همراه، بلکه صرفا برای یک "تبلت" خلق کند. نتیجه آن نیز Windows 8 بود.

بنابراین همراه با دستگاه‌های Surface شاهد این قضیه بودیم که تبلت‌ها بسیار کارآمدتر و قوی‌تر از یک گوشی بزرگ شدند، یا در بیان بهتر تبدیل به یک کامپیوتر تمام عیار شدند. معنای واقعی دستگاهی به نام "تبلت".

 

اما هنوز مانع بسیار بزرگ و مهمی در برابر خریداران چنین تبلتی وجود دارد و آن نیز قیمت تمام شده بسیار بالاتر آنهاست. البته این قضیه اصلا در مقایسه با تبلت‌های شرکت Apple با نام iPad صادق نیست، چراکه آنها نیز گران به حساب می‌آیند.

فردی که قصد خرید یک تبلت را داراست، هزینه‌ای در حدود 700 هزار تومان تا 1 میلیون و 500 هزار تومان را در نظر دارد. درحالیکه ارزان‌ترین مدل Surface، قیمتی معادل 1 میلیون و 900 هزار تومان را داراست.

همین اعداد باعث می‌شوند تا خریداران با نهایت احترامی که برای تبلت‌های ویندوزی قائل هستند، در پایان یک تبلت اندرویدی را تهیه نمایند.

 

اما امروز ما به عنوان توزیع کننده اصلی محصولات Microsoft و Surface، قصد داریم تا خریداران را با معنای واقعی یک تبلت آشنا سازیم که قیمت تمام شده آن نیز دقیقا مثل یک تبلت اندرویدی خواهد بود.

 

کمپانی hp، یکی از با سابقه‌ترین متخصصان طراحی و تولید کامپیوترهای درجه یک دنیاست. بنابراین تصمیم گرفت تا کاری که دیگر شرکت‌ها برای یک تبلت ویندوزی سعی در اجرای آن داشتند را در کیفیت بسیار بالاتری به اتمام برساند.

 

لینک خرید از فروشگاه سرفیس ایران

 

 

 

 

 

 

 

سخت افزار

 

دستگاه hp Pro Tablet 608، با اندازه صفحه نمایش 8 اینچ و وزن تنها 400 گرم، همراه‌ترین کامپیوتر قابل تصور شما خواهد بود. تبلتی با 2GB حافظه RAM از نوع DDR3 و پردازنده چهار هسته‌ای Intel Atom X5 با ساختار 64bit که تمام توانایی‌های دیگر تبلت‌های اندرویدی قوی همانند Google Nexus 9 را در کنار توانایی‌های کارهای روزمره یک کامپیوتر، ارائه می‌دهد. در حالیکه قیمت تمام شده آن بسیار پایین‌تر از تصور شما از یک تبلت ویندوزی خواهد بود. یعنی هزینه ایده آلی برای خریداران تبلت‌های اندرویدی.

انتخابی برای افرادی که به دنبال یک تبلت واقعی بوده و از در دست گرفتن گوشی‌های بزرگ 8 اینچی، خسته شده‌اند.

اگر کاری که شما با لپ تاپ خود انجام می‌دهید، استفاده از Office و برنامه‌های معمول کامپیوتری است، با داشتن چنین تبلتی بی‌نیاز از حمل لپ تاپ خود خواهید شد.

 

فریم دور این دستگاه تماما فلزی بوده که همراه با بلندگوهای استریو در بالا و پایین آن، جلوه خاصی را به هنگام در دست گرفتن به کاربر می‌دهد. همچنین نشان Windows در مرکز پایین قاب جلویی دستگاه، به هر فردی که به تبلت نظاره می‌کند این موضوع را یادآورد می‌شود که با یک کامپیوتر روبرو است.

 

 

 

صفحه نمایش

 

 

کیفیت صفحه نمایش نیز بسیار خوب بوده و علاوه براینکه پنل آن از نوع IPS می‌باشد، دقت تصویر خیره کننده 2048*1536 را در آن شاهد هستیم که بالاتر از Full HD می‌باشد. این صفحه نمایش با شیشه مرغوب Gorilla Glass محافظت می‌شود تا در برابر ضربات نیز مقاوم باشد.

باتری با ظرفیت 21 وات ساعت این تبلت، توسط پورت مدرن Type-C به سرعت شارژ کامل شده و پاسخگوی نیاز روزانه شماست.

علاوه بر پورت Type-C، درگاه کارت حافظه توانایی ارتقا حافظه شما را تا 2 ترابایت داراست.

 

 

 

 

امکانات

 

دوربین جلو برای ارتباط تصویری و همچنین دوربین پشت با کیفیت 8 مگاپیکسل، تبلت شما را همه کاره می‌کند.

امکانات مرسوم شتاب سنج الکترونیکی و مکان یاب GPS، تکنولوژی NFC و نسل چهارم Bluetooth نیز، قابلیت‌های این کامپیوتر را کامل نموده‌اند.

 

پس از معرفی سخت افزاری hp Pro Tablet 608، به سراغ آزمایش آن در عمل می‌رویم.

تمام برنامه‌های کاربردی اجتماعی و پیام رسان مورد نیاز شما همانند Telegram، Instagram، Facebook، LINE، Viber و... بر روی این تبلت قابل استفاده هستند. همچنین بازی‌های بزرگ و محبوبی همانند Asphalt 8، GTA: SanAndreas، Candy Crush و... .

 

 

نکته مهم در بازی کردن با این تبلت، قابلیت اتصال بی‌سیم دسته بازی کنسول‌های XBOX One S و PlayStation 4 می‌باشد که این امکان در گوشی‌های با صفحه نمایش بزرگ اندرویدی و همچنین iPad وجود ندارد. از آنجایی که شما یک کامپیوتر را خریداری کرده‌اید، بنابراین قابلیت‌های از این دست برتری‌های دستگاه شما نسبت به گوشی‌های 8 اینچی اندرویدی و iPad است.

 

 

با توجه به نکته فوق، شما نرم افزارهای کامپیوتری را در کنار تمام برنامه‌های مورد نیاز خود دارا هستید که به هیچ وجه در دیگر تبلت‌ها موجود نیستند.

شاید مهمترین آنها، مجموعه Office باشد. به طوریکه خواهید توانست تا با نسخه کامل و Desktop از Word و Excel، به راحتی در هر مکانی به انجام فعالیت بپردازید.

کیبورد بی‌سیم تاشو با کیفیت Microsoft با نام Universal Foldable TypeCover، تجربه شما را از Office کامل خواهد کرد.

 

 

قضیه زمانی جدی‌تر می‌شود که شما در کمال تعجب ناظران، روی تبلت خود نسخه کامل Photoshop را اجرا میکنید. این تبلت با 2GB حافظه RAM از نوع DDR3 و پردازنده چهار هسته‌ای Intel Atom X5 با ساختار 64-bit، به راحتی می‌تواند نرم افزارهای کامپیوتری همانند Photoshop را اجرا کند.

 

 

این تبلت نه چندان گران قیمت علاوه بر تمام قابلیت‌های شگفت انگیز خود، خواهد توانست تا به عنوان یک کامپیوتر، سیستم عامل اندروید را نیز داخل سیستم عامل Windows 10 خود اجرا نماید. چنانچه با اندروید راحت‌تر هستید و به آن علاقه دارید، تبلت hp به عنوان یک کامپیوتر خواهد توانست تا اندروید را در داخل Windows 10 اجرا کرده و شما را از آن نیز بهره‌مند سازد.

 

 

 

جمع بندی

 

یک کامپیوتر فوق سبک با پردازنده خوب و قابلیت‌های بسیار بالا که کیفیت ساخت و صفحه نمایش عالی را در کنار قیمت رقابتی با یک تبلت اندرویدی ارائه می‌دهد.

اگر به دنبال یک تبلت واقعی هستید و از گوشی‌های اندورید و iOS که تنها به‌خاطر صفحه نمایش بزرگتر، نام تبلت را به خود می‌گیرند، خسته شده‌اید hp Pro Tablet 608 همراه‌ترین کامپیوتری است که می‌توانید تصور کنید، درست در قالب یک تبلت اندرویدی.

 

 

لینک خرید از فروشگاه سرفیس ایران

 

نکات مثبت

- کامپیوتر بسیار سبک 400 گرمی

- قیمت بسیار مناسب و رقابتی با تبلت‌های اندرویدی

- پردازنده مناسب برای تمام نرم افزارهای کامپیوتر و بازی‌های سنگین دیگر تبلت‌ها

- اجرای نسخه کامل Ofiice 2016 و مرورگرهای همانند Chrome و FireFox

- امکان اجرای سیستم عامل اندروید درست در داخل ویندوز 10

- صفحه نمایش عالی با دقت بالاتر از Full HD به همراه تکنولوژی IPS

- شارژ سریع باتری با پورت مدرن Type-C

- امکان اتصال بی‌سیم دسته‌های بازی XBOX One S و PlayStation 4

- پشتیبانی از کارت حافظه تا 2 ترابایت

 

نکات منفی

- عدم توانایی اجرای نرم افزارهای سنگین کامپیوتری همانند Adobe Premier

- نبود اندازه کامل پورت USB

- نبود پورت خروجی تصویر

 

 

منبع: surfacenews.ir

جعبه گشایی و بررسی Surface Pro جدید از نزدیک برای اولین بار در ایران ۲۷ تير ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳:۴۳ ب.ظ

در ابتدا و پیش از هرچیزی تشکر ویژه‌ای از فروشگاه سرفیس ایران به عنوان وارد کنند اصلی محصولات مایکروسافت می‌کنیم، که به محض ورود این دستگاه به ایران، امکان تست و بررسی آن را از نزدیک در اختیار ما قرار دادند.

لذا همین حالا می‌توانید آنرا توسط لینک زیر، خریداری فرمائید:

 

 

همچنین تنها و اولین ویدئو جعبه گشایی Surface Pro جدید در ایران را می‌توانید در کانال آپارت ما تماشا نمائید.

 

 

 

 

در مطلب پیشین بررسی Surface Pro 2017، موارد تفاوت آن با Surface Pro 4 ذکر شد.

اما در اینجا به دیگر تفاوت‌هایی که حین کار با این دستگاه، به آنها پی بردیم خواهیم پرداخت.

 

 

عدم وجود قلم در داخل جعبه، اولین تجربه ناراحت کننده ما از این دستگاه بود. به طوریکه در حافظه ما، نام Surface Pro همواره همراه با قلم در داخل جعبه آن بوده است. بنابراین این اولین باریست که شما یک دستگاه Pro از Surface را خریداری می‌کنید و خبری از قلم در جعبه آن نیست.

زمانی که Surface Pro و Surface Pro 4 را همزمان در دست می‌گیرید، اولین نکته‌ای که متوجه آن می‌شوید سبکی بیش از انتظار Surface Pro نسبت به Surface Pro 4 خواهد بود، به طوریکه ما اصلا انتظار نداشتیم که تنها 16 گرم تفاوت، می‌تواند انقدر محسوس باشد. البته با این توضیح که ما مدل Core m3 آنرا جعبه گشایی نمودیم. این در حالیست که در این مدل، Surface Pro نسبت به Surface Pro 4 حتی 2 گرم سنگین‌تر نیز شده است.

اما به هرحال، احساس سبکی نسبت به مدل Core i5 از Surface Pro 4 کاملا محسوس می‌باشد.

 

اگرچه ضخامت دستگاه به هیچ وجه تغییر محسوسی نداشته و کاملا همانند Surface Pro 4 به نظر می‌آید.

 

 

لبه‌های دستگاه به صورت بسیار نامحسوسی منحنی‌تر شده‌اند.

 

 

دیگر تفاوت چشم گیر، تعداد کانال‌های هوا برای سیستم خنک کنندگی دستگاه است که از Surface Pro 1 تا به حال، همچنان در حال کمتر شدن هستند. بدین معنی که تعداد اجزا جدا کننده هر مجرا کمتر شده و در نتیجه، هوای عبوری بیشتر می‌شود. این مورد در تصویر زیر قابل مشاهده می‌باشد.

 

 

تفاوت مهم بعدی در پایه نگه دارنده آنهاست. همانطور که در مطلب پیشین بررسی Surface Pro ذکر شد، پایه در این دستگاه جدید، بیشتر و تا 165 درجه باز می‌شود که به این حالت Studio Mode گفته می‌شود. البته نشانه دیگری از Surface Studio در این دستگاه نیز دیده می‌شود که کمی بعد عنوان خواهد شد.

 

 

در همین راستای پایه جدید، مکانیزم خم شدن و نگه دارندگان پایه نیز تغییر کرده‌اند و به جای قطعات پلاستیکی مشکی رنگ، از قطعات فلزی به رنگ خود دستگاه استفاده شده است.

 

 

همانطور که در مطالب قبل ذکر شد، دوربین‌های جلو دستگاه کمی تیره‌تر شده‌اند تا در حاشیه مشکی رنگ حول صفحه نمایش، کمتر به چشم آیند. اما گمان می‌رود که Microsoft به همین خاطر از دوربین جلو با اندازه لنز و سنسور کوچکتری نسبت به Surface Pro 4 استفاده کرده است.

 

 

دو قطعه فلزی مربوط به محل نگهداری کیبورد دستگاه نیز حذف شده‌اند که در تصویر زیر قابل مشاهده می‌باشد.

 

 

همانطور که ذکر شد، مدل مورد بررسی ما Core m3 بود و بنابراین شارژر آن نیز با مدل Core i5 از Surface Pro 4 تفاوت داشت.

 

 

اما به سراغ روشن نمودن دستگاه و بررسی تفاوت‌های آن در این حالت می‌رویم.

 

 

پیش از هرچیز، زمانیکه مرورگر Microsoft Edge را باز کردیم، شاهد انتقام گیری Microsoft از Google بودیم. چراکه چندی پیش شرکت Google در مرورگر Chrome خود بر روی Windows 10، صفحه‌ای را به نمایش گذاشت که آموزش می‌داد تا چگونه مرورگر اصلی خود را از Edge به Chrome تغییر دهید تا سرعت بیشتری را تجربه کنید.

اما حالا نیز، Microsoft به خوبی انتقام گرفت و صفحه‌ای حتی با جلوه‌های گرافیکی بیشتری را به منظور اطلاع رسانی از سرعت بیشتر Edge در ابتدای ورود شما به آن قرار داده است.

 

 

به شما گفتیم که نشانه دیگری نیز از Surface Studio در این دستگاه وجود دارد. این نشانه، تغییر استاندارد رنگی کل صفحه نمایش از حالت Enhanced به sRGB می‌باشد. تغییری که حالا تنها در Surface Studio و Surface Pro موجود است.

 

 

 

آخرین تغییری که بسیار مارا خوشحال نمود، وجود منوی معروف به پروژه Power Throttling در قسمت Battery Saving این دستگاه بود. یعنی اولین دستگاه Windows 10 که از این قابلیت استفاده می‌کند.

بدین ترتیب شما خواهید توانست تا توازن‌های بیشتری را به دلخواه خود بین قدرت و مصرف انرژی برقرار نمائید.

این توازن‌ها عبارتند از:

 

Best battery life – Recommended – Better Performance – Best Performance

 

 

 

 

 

 

منبع: surfacenews.ir

Core m3 برای چه افرادی مناسب است؟ ۱۹ تير ۱۳۹۶ ۰۳:۲۵:۲۰ ب.ظ

حتی با آمدن Surface Pro 2017، خرید Surface Pro 4 هنوز هم از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است. مخصوصا با توجه به اینکه از حالا به بعد، شاهد کاهش قیمت هرچه بیشتر Surface Pro 4 خواهیم بود؛ همانطور که این موضوع را در Surface Pro 3 شاهد بودیم.

اما خب به هر حال، مدل‌های Core i5 دستگاه Surface Pro 2017 بدون فن هستند و به همین سبب، شارژدهی باتری آنها بالاتر است. این قضیه فقط در مدل Core m3 دستگاه Surface Pro 4 نیز دیده می‌شود. لذا ممکن است تا بسیاری به Surface Pro 4 Core m3 به دید جایگزینی برای Surface Pro 2017 نگاه کنند.

لذا خریداران مدل Core m3 دستگاه Surface Pro 4، حالا از هر زمانی بیشتر خواهند بود. علاوه بر اینکه این مدل، درواقع ارزان‌ترین مدل Surface Pro 4 نیز می‌باشد.

اما مهمترین مسئله‌ای که در این بین وجود دارد، عدم اعتماد یا در بیان بهتر، عدم اطلاع مردم از پردازنده Core m3 می‌باشد؛ تنها عاملی که می‌تواند خریداران آنرا منصرف نماید.

 

بنابراین ما در اینجا به بررسی دقیق قدرت این دستگاه و اینکه این دستگاه برای چه افرادی مناسب می‌باشد، خواهیم پرداخت.

 

 

پس از حدود 6 ماه استفاده از یک دستگاه Surface Pro 4 با پردازنده Core m3 و میزان 4GB حافظه RAM، نتیجه بدین صورت است که این دستگاه، قادر به اجرای تمام نرم افزارهای کامپیوتری معمول می‌باشد؛ علاوه بر تمامی برنامه‌های کاربردی موجود در فروشگاه نرم افزاری Store. بنابراین یک تبلت واقعا کامل به حساب می‌آید.

تجربه استفاده از نرم افزارهایی همچون Adobe Photoshop نیز نشان دهنده ضعف این دستگاه در اجرای آنها نیست. همچنین نرم افزارهایی همانند Autodesk 3Ds MAX و Catia نیز بدون مشکل و در سطوح طراحی‌ها و خروجی‌های سبک، روان اجرا می‌شوند. بازی‌های مرسوم همانند Pro Evolution Soccer 2017 نیز بدون مشکل و روان بر روی آن اجرا می‌شود.

لذا تفاوت بسیار چشم گیری بین این دستگاه و مدل Core i5، دیده نمی‌شود. اما برتری اصلی مدل Core i5، به پردازنده گرافیکی Intel HD 520 آن برمی‌گردد که در مورد Core m3، شاهد Intel HD 515 برای آن هستیم. لذا اجرای بازی‌ها و نرم افزارهای گرافیکی توسط مدل Core i5، روان‌تر خواهد بود.

 

Geekbench 4.0 Graphics OpenCL (عدد بالاتر، به معنای قدرت پردازش گرافیک بیشتر است)

 

 

به طورکلی، مدل Core m3 این دستگاه، نیاز شما را از یک کامپیوتر فراهم خواهد آورد.

بنابراین، این دستگاه برای دانش آموزان و مدرسانی که انتظارات عادی یک کامپیوتر را دارند، بسیار مناسب‌تر از مدل Core i5 است. چراکه کمی سبک‌تر و با شارژدهی باتری بالاتری است.

 

 

اما رقیب اصلی آن، در واقع Surface 3 به حساب می‌آید. چرا که آن نیز بدون فن و با شارژدهی بالا و مخصوص دانش آموزان و دانشجویان است. علاوه بر اینکه Surface 3 دستگاه ارزان‌تری نیز هست. اما مدل Core m3 دستگاه Surface Pro 4، به هرحال قوی‌تر از Surface 3 بوده و نرم افزارهای سنگین بیشتر را نسبت به Surface 3 می‌تواند اجرا کند. بنابراین چنانچه شما هیچگاه مجبور به استفاده از نرم افزارهای سنگین نخواهید شد، Surface 3 دستگاه مناسب‌تری است. اما حتی در اینصورت نیز منطق‌هایی برای خرید مدل Core m3 دستگاه Surface Pro 4 برای شما وجود دارد. Surface Pro 4 از قابلیت Windows Hello که همان قفل گشایی دستگاه با چشم می‌باشد، استفاده می‌کند. همچنین، کیفیت صفحه نمایش آن بسیار بهتر از Surface 3 بوده و برای تماشای فیلم مناسب‌تر است. از نظر ظاهری نیز، Surface Pro 4 نازک‌تر از Surface 3 و همچنین با Signature Type Cover زیباتر هم خواهد بود. تمامی این‌ها هزینه بالاتر مدل Core m3 دستگاه Surface Pro 4 نسبت به Surface 3 را ایجاب می‌کنند.

 

اگر نگاهی به Benchmark (نتایج تست پردازنده در عمل) دستگاه Surface Pro 4 مدل Core m3، بیندازید، متوجه خواهید شد که Core m3 کمی قویتر از انتظار عموم است.

 

Geekbench 4.0 Benchmarks (عدد بالاتر، به معنای قدرت پردازنده مرکزی بیشتر است)

 

 

PCMark Home Conventional 3.0

 

 

استفاده از چندین برنامه همزمان در Core m3، همانند Mail، Edge، Store، Twitter و Adobe Photoshop Elements، تنها 70% از 4GB حافظه RAM آنرا اشغال خواهد کرد. و این یعنی برای کارهای معمولی شما، این میزان از حافظه RAM کافی می‌باشد.

 

 

در مجموع، چنانچه استفاده شما از کامپیوتر، اجرای Office، اجرای برنامه‌های کامپیوتری معمول علاوه بر نرم افزارهای کمی سنگین‌تر همانند Adobe Photoshop در سطوح عادی می‌باشد، Surface 3 گزینه بسیار مناسبی است. اما اگر استفاده شما کمی سنگین‌تر باشد و قدرتی نزدیک به Core i5 را خواستار باشید و همچنین می‌توانید هزینه بیشتری را در ازای صفحه نمایش بهتر و Windows Hello پرداخت کنید، Surface Pro 4 با پردازنده Core m3 بسیار مناسب می‌باشد.

 

منبع:

surfacenews.ir

 

دستگاه‌های شبیه به Surface ۱۹ تير ۱۳۹۶ ۰۳:۲۲:۳۱ ب.ظ

تردیدی در این قضیه وجود ندارد که دستگاه‌های Surface، در واقع آینده کامپیوترهای همراه هستند. چراکه فیزیک آنها، چنین آینده‌ای را ایجاب می‌کند؛ همان جمله معروف "یک iPad که توانایی‌های MacBook را داراست" کوتاه‌ترین عبارت بیانگر این قضیه می‌باشد.

اما اینکه دیگر شرکت‌های ساخت لپ تاپ، در چه وضعیتی برای رسیدن به فیزیک Surface هستند، بحث بسیار جالبی در دوره زمانی ما به شمار می‌رود.

 

همانطور که حذف درایو نوری دیسک خوان، جایگزینی حافظه‌های SSD با حافظه‌های سنگین وزن HDD، لمسی شدن صفحه نمایش، حذف قابلیت باتری جدا شونده و بسیاری دیگر، در بالاترین کلاس لپ تاپ‌های Apple، Asus، hp، DELL، Lenovo و... مواردی اجباری برای خریداران بود، حالا نیز در حال نزدیک شدن به دوره زمانی هستیم که فیزیک همانند Surface، تبدیل به اجباری برای خریدارن می‌شود. چه آنها از این قضیه راضی باشند و چه نباشند؛ همانطور که موارد مذکور، اجبارا توسط شرکت‌های سازنده، حذف گردیدند.

 

ما در اینجا به دستگاه‌هایی خواهیم پرداخت که بسیار شبیه به Surface هستند و به اعتقاد ما در واقع Surface تولید شده توسط دیگر شرکت‌ها به شمار می‌روند.

البته که معروف‌ترین آنها، Apple iPad Pro است، اما این دستگاه تنها یک گوشی 13 اینچی و غیر قابل مقایسه با لپ تاپ‌هاست. لذا آنرا حتی وارد بحث خود هم نخواهیم کرد.

 

 

اگر از Asus Zenbook که Convertible است و دارای کیبورد چرخنده است بگذریم، شبیه‌ترین دستگاه‌های دیگر شرکت‌ها به Surface را در این مطلب بررسی می‌کنیم. که البته اینها تنها دستگاه‌های موجود شبیه به Surface نیستند، اما شاخص‌ترین آنها به شمار می‌روند:

 

 

 

 

hp Spectre 12

 

 

در مورد آن تنها یک جمله می‌توان گفت:

"اولین دستگاهی که بسیار شبیه به Surface بود".

 

اگرچه، Sony VAIO Due 11, 13 نیز حتی پیش از اولین Surface Pro، تبلت کامپیوتری به همراه قلم را ارائه می‌داد، اما به هیچ وجه شبیه دستگاه‌های Surface نبود.

این در حالیست که hp Spectre x2، از همه لحاظ یک Surface به نظر می‌آید.

 

 

پایه باز شونده، کیبورد آهنربایی پارچه‌ای و قلم، ویژگی‌هایی هستند که پیش از این فقط در Surface می‌توانستیم بیابیم.

سخت افزار این دستگاه بسیار مناسب است و همان Core i5, i7 و حتی Core m3 که در Surface داشتیم را می‌بینیم. قیمت آن نیز از Surface Pro 4 مناسب‌تر است. البته این موارد به هیچ وجه دلیل بالاتر بودن ارزش خرید آن نسبت به Surface Pro 4 نیست.

این موضوع را تنها یکبار در اینجا مطرح می‌کنیم تا برای دستگاه‌های بعدی که قرار است در این مطلب معرفی کنیم، همواره در نظر داشته باشید.

 

 

دستگاه‌های Surface، از آنجایی که ساخته شده توسط سازنده Windows، یعنی Microsoft هستند، برترین اجرا کننده تضمین شده Windows نیز هستند. به طوریکه از نظر اجرای Windows، هیچ شرکت دیگری قابل رقابت با Microsoft نیست. این قضیه به امکانات بالاتر Windows همانند Windows Hello، Windows Ink و... نیز بسط پیدا می‌کند.

از طرفی، دستگاه‌های Surface، بالاترین کیفیت ساخت بدنه، صفحه نمایش، باتری، کیبورد و قلم را دارا هستند، به طوریکه به عنوان پرچمدار و الگویی رؤیایی برای دنباله روندگان آن ایفای نقش می‌کنند.

 

زیرا باز نیز دستگاهی همانند hp Spectre، برتر از Surface Pro 4 نخواهد بود.

اما نشان از تغییر بازار لپ تاپ‌ها و رو به پیشرفت بودن آنهاست.

لینک خرید hp Spectre 12 از فروشگاه سرفیس ایران

 

 

 

 

Dell Latitude 5285

 

 

یکی از برترین و موفق‌ترین شرکت‌های تولید لپ تاپ، Dell آمریکا می‌باشد. این شرکت معروف به مهندسی شگفت انگیز در طراحی برد دستگاه‌های خود است. لذا زمانیکه Dell تصمیم می‌گیرد تا Surface را تولید کند، از همان المان‌های خود نیز بهره می‌برد.

 

 

Dell Latitude 5285 یکی از قوی‌ترین Surface های موجود در بازار می‌باشد که البته قیمت تمام شده آن نیز همانند Microsoft Surface خواهد بود. این دستگاه، درست مثل Microsoft Surface، دارای کیبورد آهنربایی، قلم و پایه نگه دارنده است.

 

 

 

 

 

 

Lenovo IdeaPad Miix 700

 

 

زیباترین طراحی Lenovo که در محصولات لوکسش و با عنوان Watchband Hinge شناخته می‌شود، در پایه Miix 700 استفاده شده است تا یک Surface فوق العاده زیبا را از شرکت Lenovo ارائه دهد.

 

 

تفاوت آن با Dell Latitude 5285، در آن است که تمام مدل‌های Miix 700، بدون فن هستند و از پردازنده Intel Core m استفاده می‌کنند. Miix 700 درواقع یکی از معدود دستگاه‌هایی است که تمام اعضا خانواده Core m از جمله Core m3، Core m5 و Core m7 را در خود شامل می‌شود. لذا تمام مدل‌های Miix 700 بدون فن بوده و از شارژدهی باتری بالاتری نسبت به Surface Pro 4 Core i5 و Dell Latitude 5285، بهره می‌برند.

 

 

این دستگاه نیز همانند دو مورد مذکور، دارای کیبورد آهنربایی پارچه‌ای، قلم و پایه باز شونده می‌باشد.

لینک خرید Lenovo IdeaPad Miix 700 از فروشگاه سرفیس ایران

 

 

 

 

Chuwi SurBook

 

 

با خواندن نام آن، احتمالا در ذهن شما این سؤال به وجود آمده است که چرا این شرکت که بزرگ و معروف نیست را معرفی می‌کنیم. اما دلیل انتخاب ما، بسیار مهمتر از معروف بودن می‌باشد.

 

دستگاه SurBook از شرکت Chuwi (که مشخصا چینی است)، شبیه‌ترین دستگاه موجود به Microsoft Surface Pro تا به امروز است؛ بسیار بیشتر از hp، Dell و Lenovo. به طوریکه برخی حتی آنرا Fake و یا طرح اصل Surface Pro 4 می‌دانند.

کلیپ تبلیغاتی معرفی این دستگاه، به صورت خنده داری، جزء به جزء کپی برداری شده از روی کلیپ تبلیغاتی Surface Pro 4 است.

 

 

اما پس از بی‌نهایت شبیه بودن به Surface Pro 4، تفاوتی که SurBook با Spectre 12، Latitude 5285 و Miix 700 دارد، قیمت بسیار پایین‌تر آن است. که این مورد نیز به علت کاهش کیفیت این دستگاه از همه نظر است؛ از کیفیت صفحه نمایش و بدنه تا پردازنده ضعیف آن که Intel Celeron N3450 بوده و به هیچ وجه قابل مقایسه با Core m و Core i نیست. اگرچه برای مثال، همان دقت تصویر 2736 ×1824 با نسبت تصویر 3:2 که در Surface Pro 4 داشتیم را در اینجا نیز می‌بینیم.

 

 

قیمت Chuwi SurBook، تنها نیمی از قیمت ارزان‌ترین مدل Surface Pro 4 می‌باشد. عاملی که از نظر ما می‌تواند آنرا بسیار پرفروش قرار دهد.

در کنار قلمی که همانند Surface Pro 4، توانایی تشخیص 1024 درجه از فشار را داراست.

اما خود دستگاه سنگین‌تر است و ضخیم‌تر.

 

 

به منظور کوتاهی هرچه بیشتر این مطلب، از آوردن اطلاعات سخت افزاری دستگاه‌های مذکور پرهیز کردیم که برای مشاهده این موارد، کافیست بر روی آنها کلیک کنید.

همچنین لینک خرید برخی نیز در هرکدام موجود می‌باشد.

 

منبع:

surfacenews.ir

 

پشت پرده پایه قوی Surface Studio ۱۹ تير ۱۳۹۶ ۰۳:۱۸:۵۱ ب.ظ

چندی پیش، کانال Microsoft Mechanics در YouTube، اقدام به انتشار ویدئویی نمود که در آن نگاه دقیق‌تری به تمام جزئیات مهندسی موجود در Surface Studio شده است.

اما ما در اینجا تنها به موارد قابل توجهی که پیش‌تر درباره Surface Studio گفته نشده بود می‌پردازیم. که مهمترین آنها، مکانیزم تحمل فشار فوق العاده پایه این دستگاه است که بسیار خبر ساز بود.

همچنین، ویدئو کامل نیز در همین صفحه قابل مشاهده است.

 

 

 

 

با سرفیس نیوز همراه باشید.

 

 

 

مدیریت کل بخش سخت افزاری دستگاه‌های سرفیس، Cindy Louis Wallace، در این ویدئو، کاری که تیم خود در زمینه طراحی Surface Studio انجام داده است را تشریح می‌کند.

 

اولین مورد مهمی که ایشان در این باره به آن اشاره کرده است، کالیبره کردن خاص هر یک از دستگاه‌های Surface Studio در کارخانه به منظور ارائه سه استاندارد رنگی است. به گونه‌ای که کاربر حرفه‌ای می‌تواند با توجه به نیاز خود، برای دریافت بازه‌های رنگی متفاوت، بین استانداردهای Vivid، DCI-P3 و sRGB، موردی که نیاز دارد را انتخاب کند. با دقت در تصویر زیر، می‌توان تفاوت موارد فوق را از یکدیگر تشخیص داد.

 

 

بلندگوهای Surface Studio نیز جالب هستند. به طوریکه از هشت عدد Driver مخصوص صدا در نوار پایینی صفحه نمایش استفاده شده است.

همچنین، در پایه دستگاه نیز، دو بلندگو دیگر به منظور فواصل کوتاه‌تر صوتی قرار داده شده است.

 

 

می‌رسیم به جذاب‌ترین مورد عنوان شده در این ویدئو، که به چگونگی تحمل وزن کاربر خوابیده روی دستگاه می‌پردازد. همانظور که عنوان شد، کاربران حرفه‌ای Surface Studio نیاز دارند تا به منظور طراحی‌های دقیق و استفاده از قلم، یکی از دستان را برای حفظ تعادل بدن، بر روی صفحه نمایش تکیه دهند.

 

 

صفحه نمایش Surface Studio، علی رغم اینکه نازک‌ترین صفحه نمایش لمسی استفاده شده در یک کامپیوتر در دنیاست، به کمک شیشه محافظتی و مکانیزم پایه قدرتمند خود، قادر است تا وزن شما را به هنگام تکیه بر آن تحمل کند.

 

 

اولین راه حل برای تحمل چنین وزنی، اضافه کردن سه صفحه تقویت کننده می‌باشد که توسط بدنه آلومینیومی دستگاه، محصور شده‌اند.

این صفحات دقیقا در راستای محل گذاشتن دستان شما، و همچنین مکانی که با انگشتان خود سعی در خم نمودن دستگاه می‌کنید، قرار داده شده‌اند. واقعا ایده مهندسی و جالبیست.

 

 

راه حل بعدی که پایه یا لولا را تقویت می‌کند، سیستم سه فنر مجزاست که برای انتقال وزن به محل‌هایی که در آن تنش کمتری اعمال می‌شود و همچنین از نظر جنس مقاوم‌تر هستند، استفاده می‌شوند.

 

 

همچنین، خود فنرها نیز بسیار مقاوم دربرابر فشرده شدن هستند و فشار را به میزان زیادی جذب می‌کنند. این فنرها، به گفته خود Microsoft، از اتصالات multi-bar بهره می‌برند که باعث می‌شود تا صفحه نمایشی که در واقع 6 کیلوگرم وزن دارد، برای شما تقریبا بی‌وزن به نظر آید. بنابراین این فنرها، امر بالا و پایین آوردن صفحه نمایش آن چنان بزرگ و سنگین را بسیار راحت‌تر ساخته‌اند. اینها مکانیزم‌هایی هستند که دستگاه عقب مانده‌ای همچون Apple iMac، می‌بایست سالها مورد پیشرفت قرار گیرد تا حتی به ابتدای راهی که Microsoft در پایه دستگاه‌های Surface در چندین سال پیش رسید، برسد.

 

 

سیستم خنک کنندگی قسمت مرکزی یا Base دستگاه، به گونه‌ای مناسب سازی شده است تا با استفاده از مایع خنک کننده به همراه فن، کمترین صدا به گوش کاربر برسد.

 

 

این قسمت دارای سه فن مجزاست که هرکدام برای چیپ خاصی، کار گذاشته شده‌اند. بدین معنی که فن بزرگی برای پردازنده گرافیکی GPU، فن دیگری برای پردازنده مرکزی CPU و فن کوچکتری برای منبع تغذیه PSU، در نظر گرفته شده است.

 

 

آخرین مورد قابل توجه که درباره Base عنوان شد، وجود Adapter جریان در خود دستگاه است. تمام سخت افزار دستگاه، در یک پایه با ضخامت تنها 3 سانتی متر تجمیع شده است، حتی Adapter آن. به طور کلی، Microsoft تلاش زیادی برای نازک و مجتمع بودن Base انجام داده است، که نتیجه آن یک دستگاه بسیار زیبا و شیک می‌باشد.

 

 

 

منبع:

surfacenews.ir

 

هرآنچه باید در مورد پارچه Alcantara بدانید ۱۹ تير ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵:۴۷ ب.ظ

 

شاید اگر شما هم در زمینه طراحی و دوخت لباس و یا حتی در زمینه اتومبیل‌های لوکس همانند Porsche، تخصصی نداشته باشید، احتمالا اولین بار است که نام Alcantara یا آلکانتارا به گوشتان می‌خورد. ما نیز همانند شما تنها به بحث‌‌های کامپیوتری تسلط داریم و درواقع این Microsoft بود که توسط دستگاههای Surface، زمینه آشنایی ما را با پارچه Alcantara فراهم نمود.

 

به هرحال اینجا، در تخصصی‌ترین وبسایت مربوط به دستگاه‌های Surface، ما هرچیزی که مرتبط با دستگاه‌های Surface باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم، حتی اگر بر آن شویم که به طراحان لباس و پارچه مراجعه کنیم.

 

به منطور بررسی Alcantara، ما تصمیم گرفتیم که به سؤالات احتمالی موجود در مورد آن بپردازیم.

 

 

Alcantara دقیقا چیست؟

 

Alcantara یک جنس ایتالیایی است که احساسی همانند پارچه جیر را می‌دهد. نام آن نیز در واقع نام یک برند است که متعلق به یک شرکت ثبت شده ایتالیایی به نام Alcantara S.p.A می‌باشد.

 

 

Alcantara از چه چیزی ساخته شده است؟

 

بر اساس Wikipedia، از پلی استر (حدود 68 درصد) و پلی اورتان (حدود 32 درصد) تشکیل شده است. اما مطمئنا دستور ساخت واقعی آن ناشناخته و تنها در اختیار سازنده قرار دارد.

 

 

 

 

نام Alcantara از کجا آمده است؟

 

برخلاف برند آن که ایتالیایی است، نام آن درواقع از یک کلمه عربی می‌آید که احتمالا "القنطرة" بوده و معنای کهن آن نیز Bridge یا پل است. برخی از آن، به عنوان پلی بین جنس کتان و چرم حیوانی اطلاق کرده‌اند.

 

 

Alcantara برای چه کاری استفاده می‌شود؟

 

علاوه بر محصولات اخیر Microsoft، در بسیاری از مصارف دیگر از جمله پوشاک، نمای داخل اتومبیل، قایق‌های تفریحی و صنایع هوایی دیده شده است. یکی از سازندگان خودرو که می‌بایست آنرا در این مورد ذکر کنیم، شرکت Porsche می‌باشد.

 

بر اساس گفته Porsche، سازندگان اتومبیل‌های لوکس از سه نوع Alcantara استفاده می‌کنند:

"سه نوع از Alcantara در دسترس است: پوششی (ساخته شده برای سطوح نشیمن)؛ برای پنل‌ها ( ساخته شده برای درها و موارد این چنین)؛ نرم (برای سطوح در تماس با دستان).

 

 

 

 

چرا برندهای لوکس از Alcantara استفاده می‌کنند؟

 

برای دلایل زیادی. طبق گفته سازندگان، این محصول پیش از هر چیزی، از نمای ظاهری خوبی برخوردار است. مقاوم در برابر لکه است (در زاویه خاصی) و بسیار نرم است. به صورت قابل اعتمادی ماندگار است و به آسانی از بین نمی‌رود و خورده نمی‌شود. همچنین، Alcantara بسیار کم وزن است.

 

علاوه بر اینها، بسیار پایدار است و 100 درصد کربن طبیعی است، بدین معنی که هیچگونه دی اکسید کربن مضری به اتمسفر آزاد نمی‌کند. بسیار پرکاربرد است و می‌تواند در هزاران رنگ مختلف باشد و به آسانی تمیز می‌شود. سطح لغزنده و لیزی ندارد. و در طی گزارشات، ضد حریق و غیر آتش گیر دیده شده است.

همچنین به صورت کلی از چرم اصیل ارزان‌تر است؛ که مورد بحث بعدی ما می‌باشد.

 

 

آیا Alcantara گران است؟

 

در مقایسه با چرم گران و 100 درصد طبیعی، اکثرا خیر. اما همانند هر جنس دیگری، در کیفیت‌های متنوعی در دسترس است، که در این صورت می‌تواند بسیار گران باشد. درهرحال، شرکت‌هایی که از Alcantara استفاده می‌کنند تمایل دارند تا آن را در جایگاه جنس خاصی قرار دهند (همانند Microsoft) و بنابراین هزینه بالاتری را نیز برای آن دریافت می‌کنند. برای مثال، Porsche همان میزان هزینه اضافی را برای Alcantara تعیین کرده است که برای چرم اصیل دریافت می‌کند، درحالی که خود شرکت هزینه کمتری را برای Alcantara پرداخت می‌کند.

 

 

آیا Alcantara از حیوانات تهیه می‌شود؟

 

تظمین شده است که Alcantara به هیچ وجه از ریشه حیوانی نیست. اگرچه گاهی اوقات با عنوان "چرم آلکانتارا" شناخته شده است، اما این تنها یک اصطلاح اشتباه عامیانه است.

 

 

 

 

تفاوت بین Alcantara و چرم جیر لوکس چیست؟

 

کشور مبدا. "Ultrasuede" یا چرم جیر لوکس نیز نام یک برند است، اما بسیار شبیه به Alcantara می‌باشد. تفاوت اصلی بین ایندو این است که Alcantara واقعی ساخت ایتالیاست. در حالیکه محصولات بسیار مشابهی به Alcantara همانند چرم جیر موجود است، Alcantara واقعی از ایتالیا می‌آید.

 

 

نکات بد موجود در Alcantara چیست؟

 

مطمئنا Alcantara همانند هر محصول دیگری کامل نیست. اگر شما از ظاهر و احساس چرم جیر خوشتان نمی‌آید، احتمالا به سراغ Alcantara نیز نخواهید رفت. همانند جیر، نشانه‌های فشار و آثار استفاده بر روی آن باقی می‌ماند. اما این موضوع خیلی هم آزار دهنده نیست.

 

برخی از مردم که تجربه استفاده از Alcantara را دارند، مشکلاتی درمورد ماندگاری آن گزارش داده‌اند. بدین معنی که این محصول به آن میزانی که سازنده آن انتظار دارد شما تصور کنید، ماندگار نخواهد بود.

درهرحال، تجربه شخصی ما در استفاده از Signature Type Cover نشان میدهد که پس از حدود 6 ماه، آثار چربی و ناپاکی‌های دستان، در مکان‌هایی که دستان به منظور تایپ کردن بر آنها تکیه می‌دهند، به وضوح قابل مشاهده هستند.

این موضوع بسیار ناراحت کننده‌ای برای خریدارن Signature Type Cover که هزینه بیشتر را صرفا برای جنس یک محصول می‌پردازند، به شمار می‌رود.

 

لذا تنها راه حل برای جلوگیری از این موضوع، تمیز نمودن دوره‌ای آن به منظور جلوگیری از رسوخ و نشستن ریشه‌ای چربی و لکه در بافت آن است. یعنی شما می‌بایست در بهترین حالت نگهداری، آن را هر هفته یکبار تمیز نمایید.

 

 

 

 

برای اینکار از یک پارچه بدون پرز نرم استفاده کنید. به میزان نصف لیوان، مخلوطی از آب و صابون تهیه کنید و پارچه را توسط آن خیس کنید. اما دقت داشته باشید که آب سر ریز و اضافی پارچه را پیش از تماس با کیبورد خود، بگیرید. کلا، خیس نمودن کیبورد تأثیری در پاکیزگی این جنس نداشته و تنها زمان خشک شدن آنرا افزایش می‌دهد. همچنین، خیس شدن وسیله الکترونیکی همانند کیبورد ممکن است برای آن مضر و خطرناک باشد. اما از بابت خیس شدن مکان تکیه دستان برای تایپ کردن (که اکثرا این مکان‌ها نیز لکه دار می‌شوند) نگران نباشید؛ چرا که در این قسمت قطعات الکترونیکی خاصی قرار داده نشده و خیس شدن آن جای نگرانی ندارد.

 

 

جمع بندی

 

پارچه Alcantara از لوکس‌ترین پارچه‌ها و اجناس مورد استفاده در محصولات خاص است و به نوعی بهترین جنسی است که از حیوانات تهیه نمی‌شود.

اما نگهداری از آن در وسیله‌ای همانند Signature Type Cover، ترفندهای خاص خود را داراست. لذا برای حفظ حالت ابتدایی این محصول، هر هفته یکبار آنرا تمیز نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع:

surfacenews.ir

 

پروژه "Power Throttling" در جهت افزایش شارژدهی Windows 10 ۱۹ تير ۱۳۹۶ ۰۳:۱۵:۲۴ ب.ظ

 شارژدهی باتری همواره یکی از عوامل مهم برای افرادی است که با دستگاه‌های Surface و در حالت کلی، با کامپیوترهای همراه سر و کار دارند. از ابتدای تاریخ دستگاه‌های Surface، شاهد شارژدهی باتری بسیار خوبی از دستگاهی همانند Surface RT بودیم. اما همان زمان نیز، Surface Pro 1 از شارژدهی مناسبی بهره نمی‌برد. چراکه از پردازنده سری Intel Core i استفاده می‌کرد. بنابراین با انقراض نسل Surface RT، بزرگترین مسئله دستگاه‌های Surface نیز تبدیل به شارژدهی شد. اگرچه با حذف فن خنک کننده در Surface Pro که عامل بسیار مهمی در خالی شدن باتری بود، شاهد پیشرفت‌های مثبتی در این زمینه برای دستگاه‌های Surface هستیم. اما Microsoft همچنان در تلاش بهبود این قضیه است. چراکه به غیر از انقراض Surface RT در نسل جدید، سیستم عاملی جدید را نیز داریم که از Windows 8 سنگین‌تر است؛ بنابراین تلاش Microsoft برای بهبود شارژدهی، می‌بایست برای اصلاح این سیستم عامل جدید پرمصرف‌تر از قبل، یعنی Windows 10 نیز باشد.

 

 

در این راستا، به همراه پست جدیدی که Microsoft در بلاگ خود گذاشت، تلاش‌های مذکور تا حدی رونمایی شد. طی پستی که توسط آقای Bill Karagounis منتشر شد، پرده از پروژه‌ای تحت عنوان Power Throttling برداشته شد که در حال حاضر در مراحل آزمایش توسط برخی کاربران Insider نسخه 16176 می‌باشد.

 

 

این پروژه بیشتر سعی دارد تا مصرف باتری را در انجام امور Multitasking یا چندکاره، متعادل سازد. یعنی زمانی که شما در حال استفاده از چندین نرم افزار در کنار هم هستید، سعی می‌شود تا باتری بیش از پیش ذخیره شود. روش انجام این کار نیز بدین صورت است که سیستم عامل تشخیص می‌دهد که چه کاری برای شما از بقیه مهم‌تر است تا دیگر نرم افزارها را به حالت خواب ببرد.

 

 

گفته شده است که در حال حاضر، این قابلیت تنها برای آن دسته از پردازنده‌های Intel که از تکنولوژی Speed Shift بهره می‌برند قابل استفاده است؛ تکنولوژی که تنها در نسل ششم و هفتم پردازنده‌های Intel موجود است.

 

 

اگر شما یکی از کاربران Insider هستید، احتمالا بهبودهایی را درمورد شارژدهی دستگاه خود احساس نموده‌اید. شما می‌توانید قابلیت Power Throttling را توسط گزینه‌های Battery موجود در Task Bar، کنترل کنید. این کنترل با یک بازه که بهترین شارژدهی در سمتی و بهترین توان نرم افزاری در سمت دیگر انجام می‌پذیرد. همچنین Microsoft گفته است که شما قادر به خروج برنامه‌های مورد نظر خودتان از قابلیت Power Throttling هستید. روش این کار در اینجا آورده شده است:

 

- به قسمت تنظیمات باتری بروید (Settings > System > Battery).

- روی "Battery Usage by App" بزنید.

- برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

- گزینه "Managed by Windows" را خاموش کنید.

- تیک "Reduce work app does when in background" را بردارید.

 

 

منبع:

surfacenews.ir

 

  1   2   3   4   5   6   7   8   بعدی >>