معرفی کوتاه برنامه‌های کاربردی برای قلم

برخی از برنامه‌ها مخصوص به استفاده با قلم به صورت پیشرفته‌ای طراحی شده‌اند که در اینجا به معرفی برترین‌های آنها خواهیم پرداخت

قلم Surface Pen یکی از برترین قلم‌های دیجیتال موجود در دنیاست. به‌طوریکه به راحتی قابل رقابت با قلم‌های حرفه‌ای شرکت باسابقه Wacom می‌باشد. این رقابت به جایی رسید که Wacom هم تصمیم گرفت تا قلم Bamboo را بالأخره با استاندارد Microsoft و دستگاه‌های Surface تولید کند.

کاربردهای قلم Surface در دو مطلب جداگانه در لینک‌های زیر برای شما به همراه فیلم آموزشی آماده شده است:


windows ink icon logoاما در اینجا ما به شما برنامه‌های جداگانه‌ای را معرفی خواهیم کرد که به صورت پیش فرض بر روی دستگاه Surface نصب نشده‌اند و قادر خواهید بود تا آنها را از فروشگاه نرم افزاری Store دریافت نمائید. لینک دریافت هرکدام از آنها نیز در کنار آنها قرار داده شده است.


fresh paint combining oil colors on tiger page logo
تیم گسترش دهندگان اصلی وابسته به Microsoft، گاهی شاهکار می‌آفرینند؛ بازی‌هایی همانند Forza Motorsport و Age of Empires، از شناخته شده‌ترین آنها به حساب می‌آیند. یکی دیگر از این شاهکارها، برنامه نقاشی Fresh Paint بوده که حتی در زمینه خودش، برنده جایزه‌هایی نیز شده است.
در این برنامه کاربردی، تجربه کامل و واقعی از نقاشی رنگ روغن بر روی بوم‌های مختلف را خواهید داشت. مخلوط نمودن رنگ‌ها، قلموهای مختلف با امکان تغییر اندازه و تمام ابزارهای نقاشی و طراحی را در کنار امکان خشک نمودن رنگ روغن بگذارید. خوشبختانه تمام امکانات این برنامه، به صورت رایگان در Store برای استفاده شما قابل دریافت می‌باشد.

fresh paint combining oil colors on tiger page logo


drawboard pdf great app for writing on pdf logo
بدون شک برترین برنامه کاربردی به منظور نوشتار با قلم بر روی صفحات یک PDF، برنامه Drawboard PDF می‌باشد. این برنامه با همکاری تعدادی از گسترش دهندگان اصلی Microsoft با الهام گرفتن از روی OneNote ساخته شده است. منوی شناور این برنامه، به نوعی امضای آن بوده و بسیار پرکاربرد می‌باشد. همچنین این برنامه توانایی تشخیص درجات فشار مخصوص به Surface Pen را نیز دارا بوده و تأخیر Latency قابل قبولی را ارائه می‌دهد. همچنین به غیر از نوشتار و نشانه گذاری با قلم، یک ویرایشگر قوی PDF نیز در کنار مجموعه فوق کار گذاشته شده است.
تجربه نشان داده است که این برنامه مخصوصا برای دانش آموزان، دانشجویان و مهندسان بسیار پرکاربرد و حتی ضروری خواهد بود.
اما به نسبت همین ضروری بودن نیز، سازندگان آن را به رایگان ارائه نداده‌اند. قیمت آن در حدود $10 بوده که البته فرصت استفاده کوتاه مدت رایگان به منظور تست نمودن نیز وجود دارد.
البته اگر جزو خریداران سری‌های ابتدایی Surface Pro 4 که با نسخه 1511 از Windows 10 همراه بود هستید، نسخه کامل این برنامه به صورت رایگان و پیش فرض بر روی دستگاه شما نصب شده است.
با خرید یک Gift Card به ارزش 10 دلار که با مبلغ در حدود 50 هزار تومان توسط فروشنده‌های مربوطه پیدا خواهد شد، خواهید توانست تا در ایران نیز برنامه Drawboard PDF را تهیه کرده و بر روی 10 دستگاه نصب نمائید. از نظر ما این هزینه ارزش برنامه ضروری همچون Drawboard PDF را دارد.

drawboard pdf great app for writing on pdf

autodesk sketchbook car concept designing beautiful logo
شرکت Autodesk خالق نام‌های بزرگ و باسابقه‌ای همچون 3Ds MAX و AutoCAD می‌باشد. همین جمله برای توضیح محصول دیگری از این شرکت کافیست. برنامه Sketchbook به جرأت حرفه‌ای‌ترین ابزار طراحی در فروشگاه نرم افزاری Store می‌باشد. تمامی امکانات مورد نیاز یک طراح خبره سیاه قلم در آن پیدا شده و شما را از خرید ابزار آلات واقعی این زمینه، بی‌نیاز خواهد ساخت. بسیاری از طراحی‌های بزرگ دنیا با استفاده از این نرم افزار تکمیل شده‌اند.
خوشبختانه دریافت و استفاده از این نرم افزار رایگان می‌باشد، اما برخی از ابزارهای حرفه‌ای در آن نیاز به خریداری دارند.

autodesk sketchbook car concept designing beautiful


staffpad music notes app real exprience writing and detecting logo
اگر با موسیقی و نت‌های موسیقی سر و کار دارید، این برنامه نیاز ضروری شما خواهد بود. یک برنامه فوق العاده حرفه‌ای که امکان تشخیص نت‌های نوشته شده توسط قلم را داراست تا آنها را به حالت تایپ شده تبدیل کند. بنابراین این برنامه نت‌های نوشته شده شما را حتی به یک فایل قابل پخش درآورده و به صورت MP3 خروجی می‌دهد. این واقعا فوق العاده است.
البته قیمت آن نیز فوق العاده است. برنامه StaffPad در Store با قیمتی معادل $69.99 به فروش می‌رسد.
اگر حرفه و شغل شما موسیقی است، این نرم افزار شگفت انگیز برای شما حتی ضروری نیز خواهد بود تا از تکنولوژی روز دنیا استفاده نمائید.

staffpad music notes app real exprience writing and detecting


 
 
 
 
bamboo paper app real paper exprience logo
اگر در برنامه OneNote احساس واقعی یادداشت برداری بر روی کاغذ به شما دست نمی‌دهد، برنامه شرکت Wacom شما را متعجب خواهد کرد. به محض کار با این برنامه، احساس کاملا واقعی نوشتن بر روی یک کاغذ به شما دست می‌دهد، مخصوصا اگر از نوک HB بر روی Surface Pen استفاده کنید که اصطکاک واقعی را شبیه سازی می‌کند.
خوشبختانه این برنامه به صورت رایگان در Store موجود است.

bamboo paper app real paper exprience


zen coloring for adults a good fun logo
پس از نرم افزارهای تخصصی، به سراغ برنامه‌های مفرح موجود برای قلم می‌رویم. یکی از آنها برنامه رنگ آمیزی بزرگسالان می‌باشد. پشتیبانی کامل از دقت Surface Pen و ارائه صفحات و نقوش مفرح، از ویژگی‌های Zen می‌باشد. این برنامه قابل استفاده به صورت رایگان از طریق Store می‌باشد. اما خواهید توانست تا ابزارهای بیشتر و حرفه‌ای‌تری را در ازای پرداخت مبالغی، دریافت نمائید.

zen coloring for adults a good fun


microsoft sudoko real exprience game writing with pen detecting number logo
این برنامه نیز ساخته شده توسط تیم اصلی Microsoft است؛ همانطور که از نام آن این چنین برمی‌آید. برترین ویژگی سودوکو در این برنامه، قابلیت انجام بازی فقط توسط قلم است. تشخیص اعداد نوشته شده توسط شما با قلم و تبدیل آنها به حالت تایپ شده، انجام بازی را بسیار واقعی کرده است و حس کامل آنرا انتقال می‌دهد. وقتی شما در خانه‌های مختلف با قلم عددی را می‌نویسید و برنامه آنرا به حالت تایپ شده تبدیل می‌کند، باعث تعجب حاضران می‌شود. اما به علت دیجیتالی بودن صفحه سودوکو، شما قادر خواهید بود تا فراتر از یک ورق کاغذ رفته و در خانه‌های مختلف به صورت کوچک، عدد حدس زده خود برای آن خانه را یادداشت نمائید و با انتخاب هر عدد در لیستی جداگانه، خانه‌های حاوی آن عدد را نورانی ببینید. علاوه بر امکان اینکه در صورت درخواست شما، حرکات اشتباه تذکر داده شوند و امکانات مختلف دیگر... که خوشبختانه همگی رایگان هستند.
این برترین تجربه شما از سودوکو خواهد بود.

microsoft sudoko real exprience game writing with pen detecting number logo


 

 

 

 

منبع خبر، سرفیس نیوز:

 
دفعات نمایش: 853

اشتراک::   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon