قفل دستگاه‌های سرفیس با استفاده از گوشی

در به‌روز رسانی خالقان، امکان جدیدی برای دستگاه‌های Surface به منظور امن شدن توسط گوشی تلفن همراه شما به وجود آمد.

همراه با به‌روز رسانی خالقان یا Creators update‎ با کد 1703، روش جدیدی برای امن سازی دستگاه‌های Surface توسط گوشی تلفن همراه شما به وجود آمده است. با فعال کردن این قابلیت که Dynamic Lock نام دارد، شما تا زمانی که نزدیک به دستگاه خود هستید، نیازی به استفاده از رمز در هر بار ورود به دستگاه ندارید؛ و چنانچه دستگاه از شما به مدت 30 ثانیه دور باشد، به طور خودکار قفل خواهد شد.

 

windows 10 dynamic lockهمانطور که مشخص است، این قابلیت بسیار خوب و کاربردی به شمار می‌رود. پس بدون فوت وقت، به سراغ نحوه فعال سازی این قابلیت می‌رویم.

تفاوتی ندارد که سیستم عامل گوشی شما، Windows 10 می‌باشد یا خیر، در هر صورت می‌توانید از این امکان استفاده کنید. ابتدا باید دستگاه را از طریق بلوتوث به گوشی تلفن همراه خود متصل کنید:- وارد برنامه Settings شوید.

- سپس وارد قسمت Devices و زبانه Bluetooth & other devices شوید.

- گزینه Bluetooth را روشن نمائید.

- بر روی Add Bluetooth or other device و سپس Bluetooth بزنید.

- مطمئن شوید که گوشی تلفن همراه شما قابل ردیابی باشد.

- در صورت نمایان شدن نام گوشی خود، آنرا انتخاب کنید.بعد از این مرحله، در برنامه Settings به قسمت Accounts رفته و وارد Sign-in options شوید. وقتی در این صفحه به پایین می‌روید، گزینه Dynamic Lock را می‌بینید. بنابراین تیک موجود در کنار عبارت پایین گزینه Dynamic Lock را فعال کنید.

windows 10 dynamic lock activation


لازم به ذکر است که با در نظر گرفتن اینکه قابلیت Dynamic Lock با تمام سیستم عامل‌های گوشی تلفن همراه سازگار است، اما مطمئنا نهایت کارایی آن، توسط گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل Windows 10 تجربه خواهد شد. چنانکه این تجربه در گوشی‌های Android نیز تا حدی بهبود یافته است، اما در مورد سیستم عامل محدود شده iOS، ممکن است نارسایی‌هایی را تجربه کنید.

windows 10 dynamic lock activation by lumia
 

 

 

 

منبع خبر، سرفیس نیوز:

 
دفعات نمایش: 283

اشتراک::   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon