نگهداری از دستگاه‌های سرفیس – قسمت سوم: محافظت نرم افزاری

طرفندهای نگهداری و مراقبت از دستگاه‌های Surface به منظور افزایش عمر آنها، جزو مسائل مهمی هستند که ما در سرفیس ایران در سه قسمت به آنها خواهیم پرداخت: محافظت فیزیکی، سخت افزاری و نرم افزاری

بعد از مراقبت‌های فیزیکی و سخت افزاری، نوبت به مراقبت‌های نرم افزاری می‌رسد که شاید بتوان گفت تاثیری در عمر کلی دستگاه شما ندارند. اما برای شما و ارتباط برقرار کردن با دستگاه، از دو مورد دیگر بسیار مهمتر هستند.

به طوریکه تمام استفاده و کاربرد شما از دستگاه به صحت کامل نرم افزاری آن وابسته است. ما در اینجا به عالی‌ترین و ایده‌آل‌‌ترین حالت نرم افزاری ممکن می‌پردازیم، به این معنا که رعایت نکردن یکی از موارد تنها ممکن است شما از حالت عالی نرم افزازی دور کند و آسیب جدی نخواهد زد. اگرچه برخی عدم رعایت برخی توصیه‌ها نیز می‌تواند باعث از کار افتادن دستگاه شما شود.

surface book connected to a second screen


با توجه به خاص بودن دستگاه‌های Surface نسبت به دیگر کامپیوترهای اجرا کننده Windows، و اینکه برای هرکدام از آنها نسخه مخصوصی از Windows طراحی شده است، دستگاه‌های Surface خیلی کمتر با مشکلات نرم افزاری رایج Windows روبرو می‌شوند چرا که سیستم عامل آنها کاملا برای سخت افزار موجود مناسب سازی شده است. به طوریکه بسیاری از مشکلات و Bugهای آزار دهنده در Windows، توسط به روز رسانی دستگاه حل خواهند شد. بنابراین بهترین حالت استفاده شما از دستگاه در حالتی است که سیستم عامل و برنامه‌های کاربردی آن را به روز و update‎ نگه دارید. اما نکات حائز اهمیت دیگری نیز برای شما وجود دارد که در اینجا به آنها خواهیم پرداخت. یکی از آنها آموزش نحوه نصب Driver درایورهای این دستگاه‌ها است که در لینک زیر موجود می‌باشد:نصب درایور برای دستگاه‌های Surfacewindows 10 package for sale


با توجه به اصل بودن نسخه سیستم عامل این دستگاه‌ها، مخصوصا در Windows 10، به هیچ وجه و تحت هیچ عنوانی اقدام به نصب دوباره Windows نکنید. در Windows 10 گزینه‌ای برای Reset کردن سیستم عامل وجود دارد که شما را از نصب دوباره Windows بی نیاز می‌کند. این گزینه این امکان را به شما می‌دهد که با نگه داشتن و یا حذف کردن فایل‌های موجود در کامپیوتر، اقدام به نصب مجدد سیستم عامل کنید.

همچنین مطلبی به منظور Reset نمودن دستگاه‌های Surface از طریق گزینه‌های Recovery فراهم آمده است که از طریق لینک زیر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید:نحوه ساخت ریکاوری و ریست کردن دستگاه‌های Surfacewindows 10 reset option using recovery screenshot


درمورد امنیت سیستم عامل یا به بیان ساده‌تر، جلوگیری از حمله Spamها و ویروس‌ها، تنها کاری که از دست شما ساخته است، مراقبت، مراقبت و مراقبت است. داشتن بهترین ضدویروس برای مثال نسخه اصلی ESET Nod 32 اصلا به معنای امنیت کامل شما دربرابر حمله ویروس‌های مختلف نیست و داشتن آخرین نسخه اصلی آن تنها این اطمینان را به شما می‌دهد که ویروس‌های تولید شده توسط شرکت ESET را شناسایی کند و هیچ تضمین %100 دربرابر دیگر ویروس‌های دیگر شرکت‌های ضدویروس یا بهتر بگوییم، تولید کننده ویروس، وجود ندارد. بنابراین، تنها زمانی می‌توانید با خیال راحت یک حافظه آلوده را به دستگاه متصل کنید که آخرین نسخه اصل تمام ضدویروس‌ها را هم زمان و درکنار یکدیگر داشته باشید. که این امری بسیار پرهزینه است.

eset nod32 antivirus


تمام دستگاه‌هایی که با Windows 10 نسخه اصلی همراه هستند، دارای ضدویروس اصلی خود Windows به نام Windows Defender نیز هستند. اما Windows Defender بر طبق قاعده‌ای که بیان شد، به هیچ وجه نمی‌تواند به عنوان تظمین کننده %100 امنیت شما باشد، اما از پس Spamها، Mallwareها و ویروس‌های معمول برمی‌آید.

windows defender screenshot


بنابراین، توصیه ما به شما همچنان مراقبت، مراقبت و فقط مراقبت در دنیای مجازی است که همواره مملؤ از ویروس‌های مختلف است و با حافظه‌های جانبی در دستگاه‌ها به گردش می‌پردازند. توجه کنید که به هیچ وجه حافظه‌های USB مشکوک را به دستگاه خود متصل نکنید و یا از وبسایت‌های نامعتبر فایلی را دانلود نکنید.

virused usb flash memory


برای بهره بردن از تمامی امکانات یک دستگاه Surface، می‌بایست شما دارای یک حساب Microsoft باشید که روی دستگاه اعمال شده باشد و درواقع دستگاه شما به وسیله آن حساب کار کند. ایجاد حساب Microsoft رایگان و بسیار ساده است و اصلا به دشواری ساخت یک حساب Apple نیست و برای استفاده از تمام خدمات Microsoft به آن نیاز پیدا خواهید کرد. البته لازم به ذکر است که برای خرید از فروشگاه نرم افزاری Store، به اضافه کردن یک آدرس و شماره تلفن حقیقی که در کشوری که مورد تایید Microsoft است، نیاز دارید (ساخت حساب Apple در هر شرایطی نیاز به مرحله اخیر را دارد).

microsoft account usages


پایین آمدن سرعت کلی دستگاه، می‌تواند به علت ازدیاد نرم افزارهای پس زمینه باشد. لذا صرفا نرم افزارهای ضروری و مورد نیاز خود را در دستگاه نگهدارید. در منوی Task Manager و زبانه Startups می‌توانید نرم افزارهایی که همراه با شروع سیستم عامل، شروع می‌شوند را کنترل کنید. مدیریت آنها می‌تواند در سریعتر بالا آمدن دستگاه شما، تاثیر مهمی داشته باشد. اگرچه در حالت کلی، دستگاه‌های Surface (به غیر از Surface RT, 2, 3) از حافظه اصلی SSD بهره می‌برند که سرعت بسیار بالاتری به نسبت دیگر لپ تاپ‌ها را دارند و به همین علت بسیار سریعتر از دیگر لپ تاپ‌ها شروع به کار می‌کنند. همچنین، در گاهی اوقات، بسیاری از مشکلات و کندی‌های نرم افزاری توسط Restart کردن دستگاه حل می‌شوند.

task manager on windows 10


بحث نرم افزار، گسترده‌ترین بحثی است که درباره‌ی هر دستگاه مطرح می‌شود و بدون شک در این مطلب مجال پرداختن به تمام جنبه‌‌های آن وجود ندارد. پس از شما دعوت می‌کنیم تا با ما در دیگر مطالب آموزشی و خبری برای دانایی هرچه بیشتر از دستگاه‌های Surface و نحوه‌ی استفاده از آنها، همراه باشید.

surface products family beautiful pic


 

 

 

 

منبع خبر، سرفیس نیوز:

 
دفعات نمایش: 303

اشتراک::   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon